ASUS B450F RAM OC yapılmıyor

SenTiNeL54

Hectopat
Yer
Sakarya
Daha fazla  
Meslek
Bilgisayar Programcısı
ASUS B450F anakart
Adata 8 GB 3200MHz RAM
RX 580 8 GB ekran kartı
R5 2600 işlemci
Bilgisayarı bugun topladım ve OC yapamıyorum default olarak bellek 2666MHz'de ve bir gram oynatamıyorum bellek hatası veriyor. Bunun nedeni BIOS'un 2 ay önceki sürümü kullanması olabilir mi yoksa bellekte veya anakart da bir sorun mu var? Merak ettim yarın zaten ilk BIOS güncelleyeceğim ama merak ettim BIOS'dan mı?

ASUS B450F anakart
Adata 8 GB 3200MHz RAM
RX 580 8 GB ekran kartı
R5 2600 işlemci
Bilgisayarı bugun topladım ve OC yapamıyorum default olarak bellek 2666MHz'de ve bir gram oynatamıyorum bellek hatası veriyor. Bunun nedeni BIOS'un 2 ay önceki sürümü kullanması olabilir mi yoksa bellekte veya anakart da bir sorun mu var? Merak ettim yarın zaten ilk BIOS güncelleyeceğim ama merak ettim BIOS'dan mı?
Fanların otomatik mi? Manuel de mi? Çünkü nedendir bilmiyorum ama bu seçenek etkili oluyor diye duydum.Belki bios kaynaklıdır,güncelleyip sonuçlarını değerlendirmek gerekebilir.

Aldığın ram modelini tam olarak yazar mısın veya linkini paylaşır mısın? Anakart ile uyumluluğunu hiç kontrol ettin mi?

Normalde bu anakartı almıycaktım bi aksilik yüzünden almak zorunda kaldım şimdi ram uyumlumu diye baktım ama sanırım uyumlu değil kodunu göremedim ramim d60g modeli 3200mhz desteği 4. Slot da varmış birde 4. Slota takıp deniyicem
Ram in kodu ST60 olarak geçiyormuş
Akşamı bekleyemeyip 4. Slota baktım 3200MHZ de çalıştı
İlerde birtane daha ram alırsam sanırım dual olarak 3000MHZ de kullanmam gerekecek

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı