ASUS B450M-A II BIOS çipi nerede?

s1ten

Centipat
Daha fazla  
ASUS B450M-A II anakartımı brick ettim CH341a ile BIOS yazacağım fakat BIOS chipini bulamıyorum. Bilen arkadaşlar yazarsa sevinirim.

Dosya Ekleri

• IMG_3653.jpeg
    IMG_3653.jpeg
    251,1 KB · Görüntüleme: 50
  • IMG_3654.jpeg
    IMG_3654.jpeg
    287,9 KB · Görüntüleme: 45
  • IMG_3652.jpeg
    IMG_3652.jpeg
    216,3 KB · Görüntüleme: 53
Son düzenleyen: Moderatör:
BIOS pilinin hemen altındaki şu parça büyük ihtimalle.
Eki Görüntüle 1946504

Üstündeki kodu söyleyebilir misiniz?

Bu arada ilgili anakartta BIOS flashback var, BIOS flashback işe yaramıyor mu?

BIOS flaşback ile yaptım fakat ACPI_BIOS_ERROR alıyorum fotoğraf atayım.

BIOS pilinin hemen altındaki şu parça büyük ihtimalle.
Eki Görüntüle 1946504

Üstündeki kodu söyleyebilir misiniz?

Bu arada ilgili anakartta BIOS flashback var, BIOS flashback işe yaramıyor mu?

Kod 4G0211833.

Dosya Ekleri

• IMG_3624.jpeg
    IMG_3624.jpeg
    164,9 KB · Görüntüleme: 19
@s1ten yakın zamanda bunun ile ilgili bir rehberimiz gelecek ancak bilgi vereyim. Anakart bozulduğu zaman içerisindeki BIOS ne ise o versiyon BIOS'u yüklemenizi tavsiye ederim.

Bu arada Windows'da mavi ekran hatası alıyorsunuz ama BIOS'a ulaşamıyor musunuz? BIOS'a ulaşabilirseniz eğer CH341A'ya gerek kalmaz. Kendi güncelleme aracı ile güncellerseniz BIOS'a girebiliyorsanız.

@s1ten yakın zamanda bunun ile ilgili bir rehberimiz gelecek ancak bilgi vereyim. Anakart bozulduğu zaman içerisindeki BIOS ne ise o versiyon BIOS'u yüklemenizi tavsiye ederim.

Bu arada Windows'ta mavi ekran hatası alıyorsunuz ama BIOS'a ulaşamıyor musunuz? BIOS'a ulaşabilirseniz eğer CH341A'ya gerek kalmaz. Kendi güncelleme aracı ile güncellerseniz BIOS'a girebiliyorsanız.

Hocam BIOS'a ulaşabiliyorum güncelleme yaptım fakat olmuyor ACPI_BIOS_ERROR alıyorum işlemcim Ryzen 5 5600 en düşük sürüme güncelledim sonrasına hiç görüntü alamadım bende BIOS flaşback ile en yüksek sürüme tekrardan güncelledim bu sefer de ACPI_BIOS_ERROR alıyorum.

Hocam BIOS'a ulaşabiliyorum güncelleme yaptım fakat olmuyor ACPI_BIOS_ERROR alıyorum işlemcim Ryzen 5 5600 en düşük sürüme güncelledim sonrasına hiç görüntü alamadım bende BIOS flaşback ile en yüksek sürüme tekrardan güncelledim bu sefer de ACPI_BIOS_ERROR alıyorum.

Format dahi atamıyorum onarıma geçiyor mavi ekran sürekli aynı döngü cidden kafayı sıyırmak üzereyim.

@s1ten Anakartta diğer çiplerin kontrol dosyaları da var. Bu arada Brick olduğu tarihte içindeki sürüm ne ise onu yüklemenizi tavsiye ediyorum. Bu kontrol yazılımları da uyumlu olmalı.

Bu arada çipin marka modelini alabilir miyim?
Hocam sizin işaretlediginiz yerde 4G0211833 bu yazıyor ama anakartın geneline baktığımda nuvoton yazıyor 8 ayaklı çiplerde

Geri
Yukarı