ASUS B450M-A II ışığı 2 saniyede bir yanıp sönüyor, bilgisayar açılmıyor

TheBurnera

Centipat
Daha fazla  
RAM
Corsair (tam ismini unuttum)
İşlemci
AMD R5 5600
Merhaba, yaklaşık alalı 1 yıl olan bir Bilgisayar'a sahibim. Bir süre önce anakartın tüm ışıkları 2 saniyede bir yanıp sönmeye başladı, ışık tam normal yanar duruma geldiğinde açılıyordu. Açıldığı için çok sorun etmedim, fakat durum iyice ilerledi, artık anakartın ışığı normal yanar duruma gelmiyor, 2 saniyede bir yanıp sönüyor Bilgisayar'da açılmıyor. PSU'da mı bir sorun var anakartta mı neyde sorun var bilmiyorum, bilsem zaten garantiye göndereceğim. Ve ayrıca ASUS dökumanlarına/internetten baktığım zaman da hiçbir çözüm bulamadım. ASUS'un troubleshoot için yazdığı bir şeyler buldum fakat benim Anakart'ım listede yok ve yazan tüm her şeyi uygulamıştım. Bu sorunu nasıl çözebilirim, bu sorun hangi donanımsal aygıtta?

Hangi ışık yanıp sönüyor anakartlar açılırken sistem bileşenlerini kontrol eder, yanan ışığa göre sorunu çözebilirsin.

Bende de aynı sorun vardı ama sistem kendini check ederken sorun yaşamıyordum sonrasında bilgisayar kendine rest atıyordu. BIOS güncellemesi yaptım düzeldi.

Hangi ışık yanıp sönüyor anakartlar açılırken sistem bileşenlerini kontrol eder, yanan ışığa göre sorunu çözebilirsin.

Bende de aynı sorun vardı ama sistem kendini check ederken sorun yaşamıyordum sonrasında bilgisayar kendine rest atıyordu. BIOS güncellemesi yaptım düzeldi.
Anakart'ın tüm ışıkları, Yanan ışığa göre sorunu çözebildiğimizi biliyorum fakat Bu anakart için gerekli metin yazılmamış. Diğer B450 seri bazı anakartlar için yazılmış, Orada yazanları uyguladım fakat bir işe yaramadı. Bios son sürüm.

Yeni konular

Geri
Yukarı