ASUS B450M Dragon'da ErP ayarı yok

Enes Ertürkk

Decapat
Hocamlar internetteki videolarda başka ekran kartlarını gösteriyorlar. Hiçbir videoda göremedim hala. Benim BIOS ayarlarında öyle bir seçenek yok. Bilen varsa acilinden yazabilir mi?

BIOS'tan F7 tuşu ile Advanced Mode'u açtıktan sonra Advanced > APM Configuration sekmesinin altında ErP Ready ayarı olması gerekiyor. Buradan erişebilirsin.

BIOS'tan F7 tuşu ile Advanced Mode'u açtıktan sonra Advanced > APM Configuration sekmesinin altında ErP Ready ayarı olması gerekiyor. Buradan erişebilirsin.
Yok maalesef orda

Dosya Ekleri

• IMG_20230524_114503.jpg
    IMG_20230524_114503.jpg
    74,4 KB · Görüntüleme: 40
Yok maalesef orda
O zaman şu rehbere göz atar mısın? Özellikle hızlı başlatma ayarını kapatmanın yardımı olur. Bu arada BIOS sürümün güncel değilse güncellemelisin.

Nereden ayarlayabileceğimizi sanırım buldum ama çalışmadı :/ onboard devices Configuration sekmesinden farenin üstündeki seçeneği enabled veya disabled yapsam dahi yine de mouse ve klavye ışıkları açık kalıyor.

Dosya Ekleri

• IMG_20240211_225940.jpg
    IMG_20240211_225940.jpg
    201,3 KB · Görüntüleme: 13
Nereden ayarlayabileceğimizi sanırım buldum ama çalışmadı :/ onboard devices Configuration sekmesinden farenin üstündeki seçeneği enabled veya disabled yapsam dahi yine de mouse ve klavye ışıkları açık kalıyor.
Windows içerisinden hızlı başlatma ayarının da kapalı olduğuna emin misin? Kapatmak için Denetim Masası > Donanım ve Ses > Güç Seçenekleri > "Güç düğmelerinin yapacaklarını seçin" sekmesine gidip "Şu anda kullanılamayan ayarları değiştir" yazısına tıklayarak "Hızlı başlatmayı aç (önerilen)" özelliğindeki tiki kaldır ve sistemi yeniden başlat. Hem ErP açık, hem de hızlı başlatma kapalı iken işinin görülmesi gerek. Gerekirse yeni konu açın, oradan devam edelim.

Yeni konular

Geri
Yukarı