ASUS B450M-K ile R7 5700X kullanılabilir mi?

Bütçe
5000

Erenalpp

Hectopat
Yer
Trabzon
Daha fazla  
Meslek
İnşaat Mühendisi
RAM
2x GSKILL 8GB Ripjaws 3000 Mhz CL16
Anakart
ASUS PRIME B450M-K 4400MHz(OC) DDR4
Arkadaşlar Merhaba,

AMD RYZEN 5 2600
MSI GAMING X 3060TI
Thermaltake V200 600W 80Plus

Sistemim var.

2K çözünürlükte genellikle WoW arası yeni çıkan oyunları oynuyorum. 3D modelleme programlarını kullanıyorum. Bir de öğrenmek için arada render alıyorum. İşlemci tarafının biraz düşük kaldığını düşünüyorum . 5700X ile güncellersem herhangi bir uyuşmazlık yaşar mıyım? BIOS update ile 5700X i bu anakartta kullanabiliyormuşum ama farklı bir durum oluşur mu bilmiyorum. Verim alır mıyım bu sistemle? Değiştirmemi düşündüğünüz başka parça varsa bilmek isterim.

Şimdiden teşekkürler .

Arkadaşlar Merhaba,

AMD RYZEN 5 2600
MSI GAMING X 3060TI
Thermaltake V200 600W 80Plus

Sistemim var.

2K çözünürlükte genellikle WoW arası yeni çıkan oyunları oynuyorum. 3D modelleme programlarını kullanıyorum. Bir de öğrenmek için arada render alıyorum. İşlemci tarafının biraz düşük kaldığını düşünüyorum . 5700X ile güncellersem herhangi bir uyuşmazlık yaşar mıyım? BIOS update ile 5700X i bu anakartta kullanabiliyormuşum ama farklı bir durum oluşur mu bilmiyorum. Verim alır mıyım bu sistemle? Değiştirmemi düşündüğünüz başka parça varsa bilmek isterim.

Şimdiden teşekkürler .
Oyun için kullanılır ancak render işlerin varsa anakartın biraz zayıf kaçabilir. Güç beslemeleri 5700X için optimum sayılmaz ve sıcaklık sorunlarıyla karşılaşabilirsin.

Birkaç hafta önce Cinema 4d de çalışırken , görüntü gitti ve ekran kartı fanı baya sesli çalışmaya başladı . Reset atmadığım sürece kendine gelmedi bilgisayar .Ekran kartının bu kadar zorlanacağını düşünmüyordum . Anakart yüzünden olabilir mi bu . Anakart beslemeleri için dediklerinizden sonra aklımda bir soru işareti oluştu.

Yeni konular

Geri
Yukarı