ASUS B450M PRO GAMING'de B1 ve B2 RAM slotu çalışmıyor

24F3R

Kilopat
Yer
İSTANBUL
Daha fazla  
Meslek
REVİZYON UÇAK PLANLAMA
Arkadaşlar merhaba,

ASUS B450M PRO GAMING anakartımında daha önce Corsair Vengeance Pro 3600 MHz RAM'lerimi Dual Channel olarak bir dolu bir boş şekilde kullanıyordum.

Corsair'leri çıkarttım, yerine Corsair Vengeance LPX 16GB (2x8GB) aldım fakat tek tek 1 ve 2 slotlara takınca görüntü alıyorum. Aynı anda 2 RAM'i 1 ve 2 slotlara takınca gene görüntü alıyorum ama tek tek ya da aynı anda 3 ve 4 slotlara takınca görütü gelmiyor. Dual Channel yapmak istediğimde de görüntü gelmiyor.
Kısacası RAM'ler 1 ve 2 slotta çalışıyor, 3 ve 4. slotta çalışmıyor. Yardımlarınız bekliyorum.

Normalde 2. ve 4. yuvaya takmanız lazım. Kullanım kılavuzunda da yazar zaten. Dual channel RAM kombinasyonu için 2. ve 4. yuvalara RAM'leri takmalısınız. Yanlışım varsa düzeltin arkadaşlar.

Ekran Alıntısı.PNG

Hocam, RAM'ler için test yaptınız mı? Tekrar eski RAM'ler ile deneyebilirsiniz.

Belleklerin ikisini de gri renkli slotlara takınca sistem çalışmıyor mu?
çalışmıyor görüntü alamıyorum eski ramlerde alıyordum.
Hocam, RAM'ler için test yaptınız mı? Tekrar eski RAM'ler ile deneyebilirsiniz.
test yapmadım eski ramler elimde değil maalesef.
Normalde 2. ve 4. yuvaya takmanız lazım. Kullanım kılavuzunda da yazar zaten. Dual channel RAM kombinasyonu için 2. ve 4. yuvalara RAM'leri takmalısınız. Yanlışım varsa düzeltin arkadaşlar.

Eki Görüntüle 665172
dual channel yapmayı biliyorum konuyu acarkende yazdığım gibi dual yapınca görüntü gelmiyor sadece dımm1 ve dımm2 den görüntü alabiliyorum.

Bilgisayarı kapatıp fişten çekin. BIOS pilini çıkarın ve 5 dakika bekleyin. Bellekleri de çıkarın ve sarı uç taraflarını silgiyle hafifçe silin. Sonrasında takın ve tekrar görüntü alabilecek misiniz kontrol edin.

Eğer bu işlem sorunu çözmezse soğutucuyu ve işlemciyi sökün. İşlemci pinlerini kontrol edin. Kırılmış veya yamulmuş pin olabilir.

Arkadaşlar merhaba,

ASUS B450M PRO GAMING anakartımında daha önce Corsair Vengeance Pro 3600 MHz RAM'lerimi Dual Channel olarak bir dolu bir boş şekilde kullanıyordum.

Corsair'leri çıkarttım, yerine Corsair Vengeance LPX 16GB (2x8GB) aldım fakat tek tek 1 ve 2 slotlara takınca görüntü alıyorum. Aynı anda 2 RAM'i 1 ve 2 slotlara takınca gene görüntü alıyorum ama tek tek ya da aynı anda 3 ve 4 slotlara takınca görütü gelmiyor. Dual Channel yapmak istediğimde de görüntü gelmiyor.
Kısacası RAM'ler 1 ve 2 slotta çalışıyor, 3 ve 4. slotta çalışmıyor. Yardımlarınız bekliyorum.
Hocam hortlatıyorum kusura bakmayın aynı problemi aynı Anakart ve RAM'lerde yaşıyorum, nasıl çözdünüz?

Geri
Yukarı