ASUS B550 Xe Gaming için PSU önerisi

BerkGuzeler

Kilopat
Daha fazla  
Herkese merhaba arkadaşlar. ASUS B550 Xe Gaming marka anakart satın aldım. Bunun yanına 3080 ekran kartı da alacağım. (oyun ve yayın için)
Bunları beslemek için de aklımda 1-2 Power Supply modeli var. Siz hangisini önerirsiniz bunun için? Kullananlar varsa tecrübelerini belirtirlerse çok memnun olurum.

Son düzenleyen: Moderatör:
İleride sistemi yükseltmeyeceksen (4090 + 13900K gibi) 750W PSU bile yeterli olacaktır. Bütçeyi çok aşmana gerek yok.

Bu çok kötü bir güç kaynağı, asla alınmaz.

Attıklarınızdan hepsi iyi ancak ben bunu alırdım.

Veya az farkla 1000W istersen de şu var;

İhtiyacın olduğundan değil ama bütçen varsa neden olmasın.

İşlemci olarak 5800X almayı planlıyorum. RAM olarak 32 GB CL16 RAM satın aldım. Fiyat olarak 3000 altında performans olarak bunların hepsini karşılamasını istiyorum. Bununla ilgili çok fazla yorum gördüm ve açıkçası kafam karıştı. Bazıları 850W alın kaldırmaz diyor. Siz de 750W yeterli diyorsunuz. Doğrusu ne ise onu yapmak istiyorum. Render oyun ve yayın odaklı bir düşüncem var.

Bununla ilgili çok fazla yorum gördüm ve açıkçası kafam karıştı. Bazıları 850W alın kaldırmaz diyor. Siz de 750W yeterli diyorsunuz. Doğrusu ne ise onu yapmak istiyorum.

750W PSU sistemi besleyecektir, kalitesi önemli. 850W gibi kapasitelere çıkmaya gerek yok bu durumda.

Hazır bütçe oluşmuşken de RM850X iyidir ve alınabilir. Fiyat çok göze batıyorsa C750'de olur.

NZXT C750 - akakçe

Geri
Yukarı