ASUS B650 M-R 7200 MHz anakart 7800x3D ve 7800 XT'yi besler mi?

karezde11

Kilopat
Daha fazla  
İşlemci
Ryzen 7800x3d
Herkese merhaba, cuma gunu İncehesap'tan sistem dizdim bütçem biraz sıkıntı oldugu icin anakartı ASUS B650 m-r 7800MHz +OC modelini sectim. İslemcim Ryzen 7800x3D ekran karti RX 7800 XT bu bilesenleri tam performansta besler mi? Gen 4 SSD destegi var mı yani SSD'im GEN4x4 ortalama olarak iyi bir anakartmı oyunlarda FPS dususu yapar mı bu anakartin ARGB destegi var mı yardımcı olur musunuz?

Son düzenleyen: Moderatör:
Ürün daha gelmemiş fakat İncehesap'la görüşsem farklı bir anakart alsam ASUS'u paketinde yollasalar sonradan satın aldığım anakartı takarlar mı acaba?

Sistemini ince hesap hazır sistem olarak mı aldın yoksa tek tek mi çünkü tek tek aldıysan değiştirebilrisin tabii ki. Ha dersen hazır olarak aldım bazı istisnai durumlarda da ek ücret alarak değişim yapabiliyorlar bu İncehesap sitesine has bir şey değil.

Sistemini ince hesap hazır sistem olarak mı aldın yoksa tek tek mi çünkü tek tek aldıysan değiştirebilrisin tabii ki. Ha dersen hazır olarak aldım bazı istisnai durumlarda da ek ücret alarak değişim yapabiliyorlar bu İncehesap sitesine has bir şey değil.

Ya konuştumda kabul etmediler 8 bin TL ekstra masraf edip kendim söküp takayım mi yoksa anakart çok çok mu berbat besler mi sistemi yol gösterebilir misin?

Sistemi sen kendin mi dizdin yoksa hazır mı aldın söylemedin, berbat mı beslere gelirsek emin olmamakla beraber yeterli gelmeyebilir tek 8X CPU bağlantısı var bu anakartta 120 wattı görmeyebilir bile işlemcin ki benim işlemcim de hiç 120 watt görmedi testlerde Max 80 ama oyunda test etmedim.

Tamamdır teşekkür ederim

Sistemi sen kendin mi dizdin yoksa hazır mı aldın söylemedin, berbat mı beslere gelirsek emin olmamakla beraber yeterli gelmeyebilir tek 8X CPU bağlantısı var bu anakartta 120 wattı görmeyebilir bile işlemcin ki benim işlemcim de hiç 120 watt görmedi testlerde Max 80 ama oyunda test etmedim.
Bu arada araştırmalarıma gore 8 pin cpu girisi 384W'a kadar güç verebiliyor. Bilgisine ulaştım nasıl olucak besleyemiyicek

Son düzenleme:
En iyi sonuç gelince test edince çıkar belki ihtiyacın olmaz anakart değiştirmeye belki olur denemeden bilemezsin.

Geri
Yukarı