ASUS BIOS CPU Fan Hızı Ayarlama

BuminKhan

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar ben bundan 10 gün önce 'Xigmatek 4 pin PWM 4 bakır ısı borulu 92 (L) x92 (W) x 25 (D) mm 12 V' bir CPU soğutucu satın aldım.Sıcaklık değerleri şu şekilde ;
Yüklü ; CPU : 37-38 Derece, Anakart : 34-35 Derece, CPU Fan : 2885-2910 RPM
Boşta ; CPU : 32-33 Derece, Anakart: 31-32 Derece, CPU Fan: 2600-2711 RPM
Ölçümlerin hepsini Aida 64 Extreme ile yaptım.
Fan üzerinde Speed : 1200-2800 RPM- Noise Level: 20-28 bBA olarak belirtilmiş belki bir faydası olur diye yazıyorum bunuda belki bu değerlere göre normal zaten diyebilirsiniz bu işlerden pek anlamıyorum.
Arkadaşlar ben sıcaklıklardan oldukça memnunum sıcaklık hep sabit artmıyor en yüksek 42 dereceyi gördüm hal böyleyken fan sesi oldukça fazla bunu BIOS'dan azaltma şansımız var mıdır? Çünkü zaten sıcaklıklar oldukça iyi biraz fan hızını düşürüp sıcaklık artsada bence sorun olmaz sizce olur mu? Birde arkadaşlar Fan hızını azatlıp sorun olursa tekrar eski seviyeye nasıl çekerim onuda belirtebilir misiniz?
Bunu BIOS dan nasıl yapabilirim yardımcı olursanız çok sevinirim.
Anakart modeli: Asus M5A97 LE 2.0 1866 MHz DDR3

Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşlar ben bundan 10 gün önce 'Xigmatek 4 pin PWM 4 bakır ısı borulu 92 (L) X92 (W) X 25 (D) mm 12 V' bir CPU soğutucu satın aldım. Sıcaklık değerleri şu şekilde;
Yüklü; CPU: 37-38 Derece, Anakart: 34-35 Derece, CPU Fan: 2885-2910 RPM
Boşta; CPU: 32-33 Derece, Anakart: 31-32 Derece, CPU Fan: 2600-2711 RPM
Ölçümlerin hepsini AIDA 64 Extreme ile yaptım.
Fan üzerinde Speed: 1200-2800 RPM- Noise Level: 20-28 bBA olarak belirtilmiş belki bir faydası olur diye yazıyorum bunuda belki bu değerlere göre normal zaten diyebilirsiniz bu işlerden pek anlamıyorum.
Arkadaşlar ben sıcaklıklardan oldukça memnunum sıcaklık hep sabit artmıyor en yüksek 42 dereceyi gördüm hal böyleyken fan sesi oldukça fazla bunu BIOS'dan azaltma şansımız var mıdır? Çünkü zaten sıcaklıklar oldukça iyi biraz fan hızını düşürüp sıcaklık artsada bence sorun olmaz sizce olur mu? Bir de arkadaşlar Fan hızını azatlıp sorun olursa tekrar eski seviyeye nasıl çekerim onu da belirtebilir misiniz?
Bunu BIOS'dan nasıl yapabilirim yardımcı olursanız çok sevinirim.
Anakart modeli: ASUS M5A97 LE 2.0 1866 MHz DDR3

Hort oldu biraz ama olsun. BIOS'dan SpeedFan'ı aç ya da CPU FAN Smart Control galiba onu kapat.

Yeni konular

Geri
Yukarı