ASUS BIOS güncelleme sırasında aynı ekranda kalıyor

merveey

Yoctopat
Daha fazla  
ASUS notebookumda birden BIOS güncelleme ekranı geldi, kapatıp açsam da aynı sayfada kalıyor. Bilgisayar tamircisine götürdüm anakart yanmış falan dediler hem çok para istediler hem de içindeki her şey gider dediler. Yok mu bunun bir çözümü?

Bios güncellerken cihazınızı kapatırsanız veyahut herhangi bir aksilik ile karşılaşırsanız söylendiği gibi anakart çöp olur. Masaüstü sistemlerde anakartı garantiye gönderdiğiniz zaman garanti sorunu çözüyor dizüstü cihazlarda durum nasıl işliyor pek emin değilim dilerseniz sizde garanti ile iletişim kurmayı deneyin

Öncelikle yanıtınız için çok teşekkür ederim. Ben güncelleme başlatmadım aslında otomatik olarak bilgisayarı açtığımda BIOS ekranı açıldı ve ben de haliyle panik olup kapatıp açtım birkaç kere. Güncelleme olduğunu bile bilmiyordum. Sonra ASUS'u arayıp sordum güncelleme yapmanız gerekiyor ondan geliyor o ekran dedi. Yani ben güncellemeye başlamamıştım ki nasıl oldu hiç anlamadım. İçindeki her şey de gitti değil mi? :(

Öncelikle yanıtınız için çok teşekkür ederim. Ben güncelleme başlatmadım aslında otomatik olarak bilgisayarı açtığımda BIOS ekranı açıldı ve ben de haliyle panik olup kapatıp açtım birkaç kere. Güncelleme olduğunu bile bilmiyordum. Sonra ASUS'u arayıp sordum güncelleme yapmanız gerekiyor ondan geliyor o ekran dedi. Yani ben güncellemeye başlamamıştım ki nasıl oldu hiç anlamadım. İçindeki her şey de gitti değil mi? :(
Siz herhangi birşey yapmadan o ekrana geldiyse dilerseniz anakartınızın en son güncellemesini flashbelleğinize kurun ve güncelleme yapmayı deneyin. Youtube'a ASUS Anakart BIOS Update gibi şeyler yazarsanız yardım alabilirsiniz.

Siz herhangi birşey yapmadan o ekrana geldiyse dilerseniz anakartınızın en son güncellemesini flashbelleğinize kurun ve güncelleme yapmayı deneyin. Youtube'a ASUS Anakart BIOS Update gibi şeyler yazarsanız yardım alabilirsiniz.
yapamadım bir türlü. söylenen adımlar bende seçenek olarak çıkmıyor. asus 2 dosya attı indirip flashınıza yükleyin diye. indirip attım direkt kurulum falan nasıl yapılır hiç bilmiyorum. yani o kadar çaresiz kaldım ki

Alta eklediğim videodaki adımları takip ederek güncelleme işlemini tamamlayabilirsiniz.
ASUS BIOS UPDATE

bilgisayarım açılmadığı için bu adımları takip edemiyorum ki. başka bir cihazım da yok, başka birisinin cihazından sadece indirip atabildim kurulumunu bile yapamadım. bilgisayarcılara nasıl anlatsam derdimi hallederler? biraz küçük bir yerde yaşıyorum o yüzden iyi bir bilgisayarcı yok. gösterdim direkt anakart yanmış deyip para istedi. ya da gerçekten anakart mı yandı ne yaparsam yapayım düzelmez mi?

Zaten hatırladığım kadarıyla dosyayı flashına atman yeterli olması lazım içinde 2-3 tane dosya oluyor .cap olan güncellemeyi yapıyor. Ama dediğim gibi eğer bilgisayarın bios update olurken kapandıysa anakartın yanmış gitmiş demektir. Senin anlattığına göre kendi kendine bu hale geldiyse bir ihtimal update ile sorun çözülebilir.

Geri
Yukarı