ASUS BIOS önerileri

M2 Vidası

Centipat
Daha fazla  
H610M-E anakartım var BIOS'ta oyunlarda performansın artması için ne yapabilirim?

i3 13100F.
1x16 GB 3200MHz DDR4. (aynı RAM'den ekleme yapacağım)
RX6600.
Samsung 860 EVO SATA.
Samsung 970 EVO Plus.
W11.
BIOS güncel.

Son düzenleme:
H610M-E anakartım var BIOS'ta oyunlarda performansın artması için ne yapabilirim?

i3 13100F.
1x16 GB 3200MHz DDR4. (aynı RAM'den ekleme yapacağım)
RX6600.
Samsung 870 EVO SATA.
Samsung 970 EVO Plus.
W11.
BIOS güncel.

CSM'yi kapatabilirsiniz XMP'yi açın.

Ne işe yarar hocam? Bir de XMP açmalı mıyım?
İşlemcinin ekran kartı belleğinin tamamına ulaşmasını sağlar. Açmanız bazı oyunlarda performans artışı olur.

Ne işe yarar hocam? Bir de XMP açmalı mıyım?

Normal şartlarda işlemci, ekran kartı belleğinin 256 MB'lik bir bölümüne erisiyor, lakin ReSize BAR ayarını açtığınızda işlemci ekran kartının bütün belleğine eriserek kısmı oyunlarda performans artışı yaratıyor. Her oyunda performansı arttırmaz ancak bazı oyunlarda minimum FPS'i yükselttigi için oyun size daha akıcı gelmeye başlıyor. Yani sistem destekliyorsa açmanız gereken bir ayar. XMP'yi de aynı şekilde açın.

Normal şartlarda işlemci, ekran kartı belleğinin 256 MB'lik bir bölümüne erisiyor, lakin ReSize BAR ayarını açtığınızda işlemci ekran kartının bütün belleğine eriserek kısmı oyunlarda performans artışı yaratıyor. Her oyunda performansı arttırmaz ancak bazı oyunlarda minimum FPS'i yükselttigi için oyun size daha akıcı gelmeye başlıyor. Yani sistem destekliyorsa açmanız gereken bir ayar. XMP'yi de aynı şekilde açın.

1690751410353.png

Hocam sağ üstte olan ReSize BAR'ı açtım XMP açtım ve CSM bu şekildeyken kapalı mı oluyor?

Yeni konular

Geri
Yukarı