Satılık ASUS Cerberus 1050 Ti 4 GB OC ekran kartı

Merhaba. Ekran kartından memnunum. Eski bir kart olduğu için bazı arkadaşlar bu karta o fiyat verilmez dese de, benim zaten bilgisayarımın işlemcisi bu aldığım GTX 1050 Ti ile bile darboğaz yapıyor arada. Aynı fiyata RX 480 kart satan ilanlar görmedim değil fakat sahibinden.com gibi sitelerde çok fazla dolandırıcı var ve o kartlarların tamir görüp görmediği, mining için kullanılıp kullanılmadığı konusunda genelde kesin bir kanıt sunmuyorlar çünkü sahibinden dolandırıcılığı ile ilgili çeşit çeşit makaleler görmüştüm.

Benim monitör zaten 1366x768 yani 720p ekran. Her zamanda oyunlarımı 720p çözünürlükte oynardım ancak düşük ayarlarda ve pek akıcı olmazdı. ASUS Cerberus GTX 1050 Ti ile Fortnite oyununda yüksek ayarlarda 70-80 FPS'lere kadar gördüm. Dış alanda 60-65 FPS gördüm. Üstelik işlemcim darboğaz yapmasına rağmen. Zaten çok sık oyun oynayan birisi değilim. Fenomen değilim. Arada birkaç saat oyun oynuyorum. Gerisi video, anime izlemek gibi temel aktivitelerden ibaret. Ayrıca müzisyenim ve müzik prodüksiyonu gibi işlerimi yaparken zaten ekran kartına ihtiyaç duymuyorum. Arada video rendering ve oyun oynama işlemlerimi yaparken daha rahat etmek istedim hepsi bu. Bu tür ihtiyaçlarımıda kart zaten sağladı.

Zaten üst seviye bir ekran kartı alabilecek maddi duruma gelirsem, mevcut toplama sistemimi babama veririm ve kendime baştan yeni sistem toplarım daha iyi. Giriş seviyesi anakart ve orta seviye eski bir işlemciye bu kart anca giderdi. Zaten kasamın güç kaynağıda sertifikasız ve çok güç çekimine dayanmayabilir.

Not: Satıcının elinde GTX 1650 LP (Low profile ek güç gerektirmeyen model) olsaymış tabii bir tık daha iyi olabilirmiş ancak zaten her iki kart arasındada devasa performans farkı yoktur diye düşünüyorum. Olsa bile, işlemcim değişmeyeceği için zaten gene darboğaz yapacaktı.

Satıcının ürününden memnunum. En azından şimdilik kart bir arıza vermedi. Kart bozulursa da yapabileceğim hiçbir şey yok. İkinci el şans işidir. Ancak satıcı güvenilir diyebilirim. Neticede elime geçen kart bozuk ve müdahaleli bir kart değil. Arkasındaki etiketleri de yerinde. Müdahaleli kartlarda etiket çıkarılıyor diye biliyorum.

Ayrıca ekran kartı full yükte oyun oynarken 62 dereceden üste çıkmıyor. Ek olarak kart biraz tozlu geldi ama ben üfürerek iyice tozunu almaya çalıştım. Kart oldukça serin.

Not: Geçici açtığım Discord hesabımı sildim. Yeniden iletişim için güncel Discord açıp bilgilendirebilirim.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı