ASUS Cerberus Mikrofon ve Ses Problemi

MysticVezonTR

Kilopat
Evet geçen günlerde konu açarak hangi kulaklığı alacağımı sormuştum, sizler de ASUS Cerberus iyi demiştiniz. Ben de satın aldım ve bugün kargo ile elime ulaştı.
Açtım ve herhangi bir yıpranma vs. yoktu. Kulaklığın yanında gelen mikrofonu taktım ve sonrasında yine yanında gelen bilgisayara bağlamaya yarayan aparatı taktım. İlk olarak kulaklığı, sonra da mikrofonu bilgisayarın arka kısmına taktım ve bilgisayarı yeniden başlattım. Bilgisayar açılınca biraz bekledim belki bir şeyler yapar diyerek ve 1-2 dakika beklemeden sonra Realtek'in uygulamasından ses testi yaptım. Ses testinde kulaklığın sol tarafından ses gelmedi ama sağ tarafından ses geliyordu. Realtek'in içinde olan "Kulaklığı Sanallaştır" özelliğini açtığımda ise her iki taraftan da ses geldi. Fakat "Kulaklığı Sanallaştır" özelliği kapalıyken müzik dinleyince de her iki taraftan da ses geliyor. Yani bir sorun var mı bilemedim.
İkinci olarak mikrofonun "Kayıt Aygıtları" sekmesinden "Özellikler" kısmına girdim. Oradan da "Bu Aygıtı Dinle" dediğimde aşırı bağıran bir ses ile karşılaştım. Bu ikisinin sorunu ne olabilir acaba?

Ve yine fark ettim ki mikrofondan benim sesim gelmiyor bilgisayar sesleri geliyor.

@Recep Baltaş @Asım Demir @Yusuf Ensar Ertan @Mikail Fidan yardımcı olabilir misiniz?

@Xoloth sanırsam siz kullanıyordunuz sizde bir yardımcı olur musunuz?

Sorunum çözülmüştür. Sorun kabloyu tam olarak takamamamdan kaynaklamış. :)

Bir an acaba benimki de mi öyle geliyor diye test ettim ama değilmiş. Kulaklığı PC'ye takma aparatına tam girdi diye düşündüğünde biraz çıkıntı olduğunu fark ediyorsun. Bende ilk aldığımda korkmuştum. Bir de sorum olacak sende de ses tekerleği sorunlu mu?

Evet orası oluyor. Benim kulaklığımda tekerleği tamamen açınca ses tam gelmiyor biraz kısıp kullanıyorum. En kısa zamanda garantisine yollayacağım.
Bende bir sıkıntı yok. Zaten sesler çok fazla geliğinden hem Windows seslerini hemde kulaklığın ses tekerleğinden kısıyorum sesleri. Umarım bir sorun çıkmaz. :)

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı