ASUS Cerberus V2 ve Gamepower MEI Karşılaştırması

Bütçe
300

Perturbation

Kilopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Başlıkta belirtilen kulaklıklar hemen hemen aynı fiyattalar. İnternet üzerinden izlemiş olduğum videolardan ve okumuş olduğum yorum ve yazılara bakarak her ikisinin de birbirine göre artı ve eksileri mevcut.

ASUS ilk başta isim bakımından önde gözükse de, markacılığı bir kenara bırakmak istiyorum. Mikrofon olarak MEI kendisine yakın fiyatlardaki ve çok daha üstün kulaklıklara göre gayet başarılı. Cerberus'un en iddialı olduğu konu ses kalitesi. MEI ha keza sanal 7.1 Surround özelliğine sahip. İkisinin arasındaki ses kalitesini tam olarak bilmiyorum, aynı anda denemek dinlemek lazım sanırım.

İki kulaklık arasındayım. Fakat bu fiyat çerçevesinde, (200-350₺) arasındaki diğer önerilerinizi de dinlemek isterim. Kulaklıkta aradığım özellikler, oyun oynamak amacıyla kullanacağım için öncelikle ses kasma seviyesinin iyi olması, rahatlığı, ve mikrofon kalitesi. Çıkarılabilir mikrofon veya RGB olup olmaması önemli değil.

Öneri ve yorumlarınız için şimdiden teşekkürler.

İkisi de kötü.

İkisi de kötü.

Önerileriniz için teşekkür ederim. Hemen her bu aralıktaki kulaklık öneri sorularına Tronsmart Sono adlı kulaklığı önermişsiniz. Fakat takip ettiğim kadarıyla kendiniz deneyimlememişsiniz ve forumdaki inceleme konusu üzerinden yorumlarınız yapıyorsunuz. Forumdaki incelemeden başka pek deneyimleyen içerik bulunmamaktadır. Benim de kendi araştırmalarım dolayısı ile bu bütçedeki özellikle sanal 7.1 ve USB girişli kulaklıklar dediğiniz gibi ses kalitesini bozuyor evet. Farklı birkaç konuya ise anakart modelini sorarak yanıt vermişsiniz. Benim anakartım için bir sıkıntı yaşanacağını zannetmiyorum, keza iyi bir anakart. Sono, araştırmalarıma göre en kafama yatan kulaklık. Fiyatının en iyi karşılığını veren kulaklık sanırım bu. Fakat fiyat aralığımı 400-500₺ civarına da çekersem eğer, oyun seslerini bana iyi iletecek, mikrofonu en az Sono veya MEI kadar kaliteli bir öneriniz de var mı? Zira almışken hata yapmak istemiyorum. Günlerdir araştırıp önüme çıkan bir diğer seçenekte kafam o tarafa kayabiliyor. Karasızlığı bitirmek istiyorum. Teşekkürler.

Önerileriniz için teşekkür ederim. Hemen her bu aralıktaki kulaklık öneri sorularına Tronsmart Sono adlı kulaklığı önermişsiniz. Fakat takip ettiğim kadarıyla kendiniz deneyimlememişsiniz ve forumdaki inceleme konusu üzerinden yorumlarınız yapıyorsunuz. Forumdaki incelemeden başka pek deneyimleyen içerik bulunmamaktadır. Benim de kendi araştırmalarım dolayısı ile bu bütçedeki özellikle sanal 7.1 ve USB girişli kulaklıklar dediğiniz gibi ses kalitesini bozuyor evet. Farklı birkaç konuya ise anakart modelini sorarak yanıt vermişsiniz. Benim anakartım için bir sıkıntı yaşanacağını zannetmiyorum, keza iyi bir anakart. Sono, araştırmalarıma göre en kafama yatan kulaklık. Fiyatının en iyi karşılığını veren kulaklık sanırım bu. Fakat fiyat aralığımı 400-500₺ civarına da çekersem eğer, oyun seslerini bana iyi iletecek, mikrofonu en az Sono veya MEI kadar kaliteli bir öneriniz de var mı? Zira almışken hata yapmak istemiyorum. Günlerdir araştırıp önüme çıkan bir diğer seçenekte kafam o tarafa kayabiliyor. Karasızlığı bitirmek istiyorum. Teşekkürler.
Evet, deneyimlemedim ama diğer çoğu kulaklıkta USB olduğu için ses performansı Sono'dan daha iyi olacağını beklemiyorum. Bir de mikrofon olarak en iyisi Sono.

Daha iyi istiyorsan 570 TL olan MH630 var.

Bütçeni yükseltemezsen Tronsmart Sono veya CH321. İkisinin de mikrofonu iyi ama ses performansı olarak kesin konuşamam. Büyük ihtimalle ikisi de üzmez.

Evet, deneyimlemedim ama diğer çoğu kulaklıkta USB olduğu için ses performansı Sono'dan daha iyi olacağını beklemiyorum. Bir de mikrofon olarak en iyisi Sono.

Daha iyi istiyorsan 570 TL olan MH630 var.

Bütçeni yükseltemezsen Tronsmart Sono veya CH321. İkisinin de mikrofonu iyi ama ses performansı olarak kesin konuşamam. Büyük ihtimalle ikisi de üzmez.
Tekrardan teşekkürler. Ecnebi YouTube kanallarında Redragon Zeus H510 diye bir şeyi çok öneriyorlar. Baktığım kadarıyla kaliteli fakat 480-500₺ aralığındaki fiyatı ne kadar karşılar bilmiyorum. Bilginiz varsa veya bir bakarak dönüş yapabilir misiniz? Artık Sono, CH321, MH630 ve yorumunuza göre Zeus H510 dışında bir şey almayacağım, araştırmayı bırakacağım.

Tekrardan teşekkürler. Ecnebi YouTube kanallarında Redragon Zeus H510 diye bir şeyi çok öneriyorlar. Baktığım kadarıyla kaliteli fakat 480-500₺ aralığındaki fiyatı ne kadar karşılar bilmiyorum. Bilginiz varsa veya bir bakarak dönüş yapabilir misiniz? Artık Sono, CH321, MH630 ve yorumunuza göre Zeus H510 dışında bir şey almayacağım, araştırmayı bırakacağım.
MH630.

Çok alıntıladım, biraz da sıktım farkındayım fakat bütçemi arttırmamaya ve Sono almaya %80 kararlıyım. %20lik kısım bu yazdığım kulaklıklar arasında değil, Trust Blizz GXT 450 marka kulaklıkla. Genel yorumlara göre malzeme kalitesi, mikrofonun çıkabilir olması ve rahatlık özellikleri bakımından Sono, fakat verilen ses kalitesi bakımından ikisini de kullanmış kişiler Blizz tarafında karar kılmışlar. Kulaklık rehberinizde iki kulaklığı da yazmışsınız. Temel önceliğim oyunlarda ses kasmak ve kaliteli mikrofon. Mikrofon olarak testlerde ikisi de hemen hemen aynı. Ses kasma konusunda hangisini söylersiniz?

Ses performansının bu kulaklıklarda çok farklı olduğunu sanmam ama USB olması birçok yönden kötü ve kısıtlayıcı.

Her türlü Sono.

Ocak 2019 tarihinde Cerberus V2 almıştım. Hâlâ kullanmaktayım, sesi gerçekten iyi veriyor, kulaklık kulağı tam kapsadığından dışarıyla bağlantın tamamen kopuyor. Bassları da çok güzel.

Mikrofon olarakta ister çıkarabilir ister ses açma/kapama kısmında iki adet mikrofonu bulunuyor. Kablosu da örgülü. Mikrofon sesi için test istersen yollayabilirim.

Geri
Yukarı