ASUS CM6330 Windows 10 Kasma Sorunu

Berkay ERTÜRK

Hectopat
Merhaba herkese arkadaşlar bundan 1.5 ay önce Windows 7 kullanıyordum sonra format ile Windows 10'a geçmiş bulunmaktayım. Şu anda sistemim Windows 10 1607 sürümünü çalıştırmakta arkada çalışan işlemler ise Chrome ile LoL olmasına rağmen Görev Yöneticisinden bakıyorum ve RAM kullanımı %80 arasında gidip geliyor. Ve bilgisayarımın yavaş çalıştığı çok belli bir şekilde gözüküyor. Sistem özelliklerim ise şöyle;

Intel Core i3 2120 işlemci

4 GB Ram

ASUS H61M-PRO Anakart olması lazım

AMD Radeon HD 7400M Series 1 GB ekran kartı

Bilgisayarımın markası asus bakmak isteyenler için CM6330 - Genel Bakış

Teşekkür ederim.

Tüm sürücülerimin güncel olması gerek şu anda görev yöneticisi.png speccy.png bunlar da gerekli olan bilgiler. Ekran kartımın derecesi sizce normal mi?

Şuan Ram kullanımı olsun sıcaklık normal.Ama ekran kartı 60 derece olması anormal 40-45 derece olması lazım.Ekran kartını temizleyin.

Ekran kartını temizlemem bana FPS artışı yaşatır mı peki? Ekran kartını temizlerken çipine de termal macun sürmem gerekir mi gerekirse hangi termal macunu kullanmalıyım?

Ekran kartını temizlemem bana FPS artışı yaşatır mı peki? Ekran kartını temizlerken çipine de termal macun sürmem gerekir mi gerekirse hangi termal macunu kullanmalıyım?
Temizleme (tüm kasayı, fanları, ekran kartını) ve termal macun yenileme (hem işlemci hen ekran kartı çipi) yapın 5-15 FPS civarı artış olur.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı