Windows 10 Kasma sorunu

TufanTsubasa

Decapat
Arkadaşlar şöyle bir sorunum oluştu ve fikirlerinize ihtiyacım var... 27 Kasım 2019'da aldığım bilgisayarıma 1-2 kez format atmıştım sorunsuz kullanıyor her oyunu oynuyordum ancak 2-3 gün önce yine format atmak istedim Windows'un sitesinden son versiyonu indirdim 1909 olanı yani (2-3 aydır 1909 kullanıyorum yani yine aynısını kurdum) ve masaüstü biraz hantallaştı oynadığım oyunlar anlık donma oluyor 1-2 saniyelik sonra geçiyor ama önceden 150 FPS aldığım oyunda şimdi yine 150 FPS alıyorum ama sanki 100 FPS alıyormuş gibi hissediyorum akıcı değil acaba sorunum tam olarak ne?
Intel 5 9600K ve ASUS RTX 2060 Super kullanıyorum 3200 MHz 16 GB RAM'lerim var SSD'ye kuruyorum Windows'u da.

Yok 60 Hz kulllanıyorum ama ilk kez böyle bir şey oldu attığım formatta bir şey atlamış olabilir miyim ya da yeni son sürümün optimazyon sorunu falan mı oldu onu bilmiyorum.

Arkadaşlar şöyle bir sorunum oluştu ve fikirlerinize ihtiyacım var... 27 Kasım 2019'da aldığım bilgisayarıma 1-2 kez format atmıştım sorunsuz kullanıyor her oyunu oynuyordum ancak 2-3 gün önce yine format atmak istedim Windows'un sitesinden son versiyonu indirdim 1909 olanı yani (2-3 aydır 1909 kullanıyorum yani yine aynısını kurdum) ve masaüstü biraz hantallaştı oynadığım oyunlar anlık donma oluyor 1-2 saniyelik sonra geçiyor ama önceden 150 FPS aldığım oyunda şimdi yine 150 FPS alıyorum ama sanki 100 FPS alıyormuş gibi hissediyorum akıcı değil acaba sorunum tam olarak ne?
Intel 5 9600K ve ASUS RTX 2060 Super kullanıyorum 3200 MHz 16 GB RAM'lerim var SSD'ye kuruyorum Windows'u da.
Windowsun son güncellemesi sıkıntılı. Hem oyun hem de yayınlarda sıkıntı çıkarıyor. Sadece sende bende değil çoğu yayıncıda şikayetçi. Güncelleme gelip, düzelecektir.

Temiz format atiniz.

Arkadaş zaten format atığından dolayı böyle olmuş .Hemen temiz format atınız gibi cümleler kurmayın. Sorununu çözmeye çalışalım.Her iş sizin dediğiniz temiz formatla çözülmez. Bilmenizi istedim. Lütfen yanlış öneride bulanmayın. İyi sosyaller.

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı