Asus d320mt İncelemesi

2005 yılında almış olduğum p4 3 GHz işlemcili bilgisayarımı yeniledim. Toplama ile marka arasında çok fazla bir fark olmadığını gördükten sonra asus d320mt i5 işlemcili bir masaüstü bilgisayar aldım. Fiyat 1450 9 taksit.
İşlemci : Intel® Core™ i5-6400 (2,7 GHz, 3,3 GHz'e kadar, 6 MB önbellek, 4 çekirdekli)
RAM : 4 GB DDR4 2133 Mhz. (Max.32 GB) RAM
Sabit Disk : 500 GB SATA (7200 Rpm) HDD
İşletim Sistemi : FreeDos (windows işletim sistemi yoktur)
Ekran Karti : Intel HD Graphics 530

Niye bu ürünü aldım derseniz işlemcisi ve anakartı yeni nesil. Yani ilerde yükseltme şansım var. Üzerindeki ekran kartı VGA fakat giriş seviyesindeki pek çok ekran kartından performanslı. Intel(R) HD Graphics 530 cihaz sessiz çalışıyor. Performası da gayet yeterli. Marka PC almamda diğer bir etken ise işyerindeki marka PC'lerin toplama PC'lere göre daha sessiz çalışması oldu.
Şu an için sıkıntım yok ama ilerde SSD, HDD ve RAM takviyesi yapmayı düşünüyorum.
Cihazın windows 7 dereclendirmesinde RAM puanının düşük olması sanırım VGA ekran kartıyla alakalı.

PC'nin sitesi;
https://www.asus.com/tr...esktop/D320MT/overview/

3.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Hata yapmışsın. Marka PC'lerin daha sessiz çalışması gibi bir olay söz konusu olursa bize danışırdın, yardım ederdik. Kullandıkları fan performanssız olduğundan ses de çıkarmıyor. 1500 TL'ye İ5 6600+8 GB DDR4 RAM sistem toplayabilirdin. Ekstra sessiz olması için de işlemci soğutucusu alabilirdin. Aldığın anakart da muhtemelen daha iyi olurdu. Neyse artık, hayırlı olsun. Bir daha bilgisayar alacağın zaman konu açmanı öneririm.

Çok trajedik. 8GB RAM, güzel bir HDD ve işlemci ile sonuç bu oluyor. Toplamadan daha performanslı halen galiba senin canavar. İçine koyulan dandik HDD'lerin çıkaracağı sesten kafayı yemen hiç de zor olmayacak. Ya da o dandik fanların sesleri.. :)

CORSAIR 8GB Value DDR4 2133Mhz CL15 Tek Modül Ram

139,00 TL

Seagate 3.5" 1TB Barracuda Sata 3.0 64MB Cache 7200Rpm Harddisk

212,16 TL

Intel Core i5 6600 Soket 1151 3.3GHz 6MB Önbellek 14nm İşlemci

910,84 TL

MSI H110M PRO-VD Intel H110 Soket 1151 DDR4 2133Mhz VGA&DVI Anakart

212,16 TL

THERMALTAKE VERSA II 500W MidT ATX SİYAH KASA

283,50 TL

Tutar1.757,66 TL
[TBODY] [/TBODY]

Büyük bir hata yapmışsın hatanı anladığın zaman geç olacak ama neyse bir sonraki bilgisayarına nasipmiş diyelim.

hd 530 dediğimiz onboard ekran kartıda 200-300tl lik ekran kartının performansını bile veremez hangi giriş seviyesi bu geçtiği ekran kartları.

sevgili technopat üyesi arkadaşlar. hızlı cevaplarınız için teşekkürler. maks 1400-1500 tl bütçeyle bunu cihazı uygun gördüm. . dolayısıyla bu ürünün pahalı olduğunu düşünmüyorum. 1700-1800 tlye bahsettiğiniz şekilde toplama yapabilirdim. fakat teknolojiye çok fazla para harcamayı düşünmüyorum. bu cihazı almadan önce sinerji bilgisayarda fiyat aldım. + işareti koyduklarım aynı parçalar diğerleri eşdeğer kabul ettim.

bu arada sitenizde yeniyim. her girişte email doğrulama istiyor. bundan nasıl kurtulurum?

Dosya Ekleri

• asuss.JPG
    asuss.JPG
    65,9 KB · Görüntüleme: 143
Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı