ASUS D515 laptopa 8 GB RAM takınca görüntü gidiyor

Neige

Centipat
Daha fazla  
ASUS D515'da model dizüstü bilgisayara 8 GB RAM taktım. Halihazırda 4 GB RAM vardı toplam 12 yaptım fakat bilgisayarı açtıktan bir sure sonra yaklaşık 5dk sonra falan görüntü gidiyor. Bazen de açılırken başlangıç ekranındaki ASUS yazısında takılıyor. RAM'i anakartın desteklediği özelliklerde aldım, aynı şekilde zaten takılı RAM'e de uyumlu olacak şekilde. Çözümü nedir?

Son düzenleyen: Moderatör:
Bazen uyumsuzluk yapabilir. Parlak yerlerini yumuşak bir silgi ile temizleyip deneyin. Bir de modelleri nedir? CPU-Z ile Memory ve SPD sekmelerini atar mısınız?

Bazen uyumsuzluk yapabilir. Parlak yerlerini yumuşak bir silgi ile temizleyip deneyin. Bir de modelleri nedir? CPU-Z ile Memory ve SPD.

Önceden takılı olan RAM anakarta entegre olduğu için SPD kısmında gözükmüyor fakat yeni taktığımı atayım.
Edit: Yaklaşık 20dkdır kullanıyorum ekran gitmedi umarım kendi kendine bir şekilde düzelmiştir.

Sadece 8 GB olan RAM'i takıp test edin. Eğer düzgün çalışırsa iki RAM uyumsuz demektir.

4 GB entegre olduğu için çıkaramıyorum maalesef.

Dosya Ekleri

• Adsız.png
    Adsız.png
    17,2 KB · Görüntüleme: 16
Son düzenleyen: Moderatör:
Programı kurun ve SS atın.

Hayır hocam. Entegre olan devre dışı kalmaz. Belki ustalar yapabilir fakat sağlıklı olmaz. Bunlar lehimli.

Programı kurun ve SS atın.

Tamamdır.

Dosya Ekleri

• Adsız.png
    Adsız.png
    17,5 KB · Görüntüleme: 13
Hocam, mevcut olan RAM 3200 MHz CL 22 Micron. Diğeri ile farklı. Bu sebeple sıkıntı olabilir. Almadan önce sorsaydınız daha iyi olurdu.

Geri
Yukarı