ASUS DDR2 anakart RAM yükseltme

Cpu-z programını indirerek veyahut kasanın içini açarak daha önce sipariş ettiğiniz bellek modellerinin aynı üretim numaralarına sahip olan yüksek kapasitelilerini almanız veyahut, daha önce bellekleri aldığınız satıcıdan aynı şekilde aynı marka belleklerin kapasiteleri yüksek olanlarından almanız daha kolay olabilir diye düşünüyorum. Uyumluluk sorununu bu şekilde aşarsanız dediğiniz taktirde çalışacak ve belleklerin frekansları farklı olsa dahi çalışacak ancak frekansları en düşük olan belleğinkine sabitlenecektir. Bir grup yarış atının ve bir eşşeğin halat ile bağlandığını ve koşturulduklarını düşünün.

Sanırsam her bir modülün 1024MB olarak toplam 4GB desteklediğini yazıyor. Bios güncellemeleri ile 8gb kadar maksimum bellek desteklediğinide eklemiş şaşırdım umarım ben yanlış çevirmemişimdir. Bir bios sürümü ile 8gb kadar bellek desteklenebildiğini ancak kendisinin bu sürümü hp nin sitesindede bulamadığından bahsediyor muhtemelen.
1. yanıtın çok iyi, çok güzel açıklamışsın ağzına sağlık. İçim rahat 1 gb 667 mhz ram almayı planlıyorum. n11.com üzerinden de ram'i buldum. Tek sorunum bios güncellemesinden anlamadığım yapılışı basit gibi bir kaç defa araştırmıştım fakat, güncelleme yapmaya korkuyorum.

1. yanıtın çok iyi, çok güzel açıklamışsın ağzına sağlık. İçim rahat 1 gb 667 mhz ram almayı planlıyorum. n11.com üzerinden de ram'i buldum. Tek sorunum bios güncellemesinden anlamadığım yapılışı basit gibi bir kaç defa araştırmıştım fakat, güncelleme yapmaya korkuyorum.
4GB yapacaksan gerek yok.

Bios güncellemesi ile ilgili Recep Baltaşın daha önceden görsellerle beraber konu anlatımı yaptıkları konular mevcut;

şu adrese bakarak belki yararınıza bir gelişme sağlayabilirsin. Baktınız sıkıntı çıktı, bios pilini söküp çıkarmanızla beraber bios fabrika ayarlarına dönüyor diye hatırlıyorum.
Kaydettiğiniz gelişmelerle ilgili beni özel mesaj ile bilgilendirirseniz bende kendi bilgi havuzumu genişletmiş olurum, sıkıntı çıkması durumunda beraber çözüm arayabiliriz. Hayırlı geceler diliyorum.

Bios güncellemesi ile ilgili Recep Baltaşın daha önceden görsellerle beraber konu anlatımı yaptıkları konular mevcut;

şu adrese bakarak belki yararına bir gelişme sağlayabilirsin. Baktın sıkıntı çıktı, bios pilini söküp çıkarmanla beraber bios fabrika ayarlarına dönüyor diye hatırlıyorum.
Kaydettiğin gelişmelerle ilgili beni özel mesaj ile bilgilendirirseniz bende kendi bilgi havuzumu genişletmiş olurum, sıkıntı çıkması durumunda beraber çözüm arayabiliriz. Hayırlı geceler diliyorum.
Öyle sıkıntı olunca pil tak çıkar olmuyor hocam.

Moron moron tipler Engelle butonu olsa keşke.

Var var. Bugünde yeni bir şey öğrendin bak :D Sayemde 2 etti :D CS GO'da çok güzeladam öldürüyorsundur bence sen o PC ile. Bence şansını zorlama devam et :D

1.png

Moron moron tipler Engelle butonu olsa keşke.
Herhalde 200 tl adam akıllı ekran kartı kalmadı diyince zengin olduğumu falan düşündün alakası yok. 200 tl ekran kartı alırsın lol oynatır csgo oynatır fakat 2017 oyunlarını 720p de bile oynatmaz bu bir gerçek. gtx 750ti veya gtx 650 ti falanda alamazsın 200 liraya. Lafı yiyince benim açtığım konuya gelip, boş boş konuşma.
Bir bilgi daha öğrenmiş olduk teşekkürler. Rehberi takip ettikten sonra derin bir nefes ve besmele çekeceğiz demek ki :)
Keşke videolu rehber olsaydı uzun yazı okuyunca gözlerim ağrıyor ama, denemeye çalışırım

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı