ASUS DSL AC-51 CRC hatası

alikaanztrk

Centipat
Daha fazla  
Merhaba,
Yaklaşık 1.5 sene önce bir hata yaparak 400 küsur TL verip bu iğrenç kronik sorunlu modeli aldım ve kullanmaya başladım. İlk aylarda sorun yoktu, ben de bu tarz kronik sorunları bilmediğim için yazılımı güncelledim ve milyon küsur CRC almaya başladım dakikalar içinde. Birkaç saat uğraşarak 805 sürümüne kadar indirdikten sonra biraz daha gitti bir şekilde. Ancak 7-8 aydır her gün yaklaşık 15-20k CRC alıp (SNR 12 - 15 arasıydı, line 4-6 arasıydı)(ISS - Türk Telekom 50 Mbps) modemi her akşam kapatıp açmaktan, Online oyun pinglerinden, durduk yerde Instagram donmasından bıktım. Bende lanet olsun diyerek TurkNet 100 Mbps'ye geçiş yaptım. 2 gün önce belki düzelir deyip factory reset attım, temiz kurulum yaptım. Ama öyle değerler yedim ki sinirlerim bozulmaya başladı artık. Bu yazıyı yazarken bile 15 dakikada 7K CRC aldım. Line değerim düşük ama SNR de saçma şekilde 8 altı geziyor. Sorun altyapıda olduğunu çok düşünmüyorum, çünkü upload değerinde CRC yok. Modem değerlerimi aşağıda görebilirsiniz. Yardımlarınızı bekliyorum.

ASUS.png

asus 2.png

Son düzenleyen: Moderatör:

Geri
Yukarı