ASUS DSL-AC51 5 GHz desteklemesine rağmen 2.4 GHz ile bağlanıyorum

fexasy

Hectopat
Daha fazla  
Başlıkta da belirttiğim gibi modemim 5 GHz destekliyor fakat Wi-Fi ile bağlanma kısmında sadece 2.4 GHz seçeneği çıkıyor. VR gözlüğü aldım ve kablosuz bir şekilde düzgünce oynayabilmek için 5 GHz hıza ihtiyacım var. İlk başta kurarken 5 GHz çıkmıştı hatta 1 saat falan bağlı kaldım fakat şu an ne hikmetse çıkmıyor. Telefonlarda falan da 5 GHz göremiyorum. Bu sorunun çözümü nedir?

Kullandığım internet: TurkNet.
Kullandığım modem: ASUS DSL-AC51

Edit: Başlık yanlış olmuş. Modemim 5 GHz desteklemesine rağmen sadeec 2.4 GHz görüyorum olacaktı.

Modem arayüzüne girip wifi/kablosuz kısmından 5 GHz bir ağ kurmanız gerekiyor. Modeminizi bilmiyorum hem 2.4 GHz hem 5 GHz aynı anda verebiliyor mu yoksa birini kapatmanız mı gerekiyor. Kısacası modem arayüzüne girin.

Modem arayüzüne girip wifi/kablosuz kısmından 5 GHz bir ağ kurmanız gerekiyor. Modeminizi bilmiyorum hem 2.4 GHz hem 5 GHz aynı anda verebiliyor mu yoksa birini kapatmanız mı gerekiyor. Kısacası modem arayüzüne girin.
Baktım modem arayüzüne normalde 5 GHz açık. Zaten olmasa ilk başta bağlanamazdım, görmezdim diye düşünüyorum ama 2.4 GHz'i kapatıp denemek mantıklı. Bayağı bir kurcalayayım ben arayüzü en iyisi.
------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Bilen biri yok mu?

Baktım modem arayüzüne normalde 5 GHz açık. Zaten olmasa ilk başta bağlanamazdım, görmezdim diye düşünüyorum ama 2.4 GHz'i kapatıp denemek mantıklı. Bayağı bir kurcalayayım ben arayüzü en iyisi.
------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Bilen biri yok mu?
Telefon modeline göre değişebilir. Telefonun belki de 5Ghz desteklemiyordur . :)

Geri
Yukarı