ASUS DSL-AC51 9.1.2.3_946-G4E4D5fb Firmware dosyası

Fatih Durdu

Kilopat
Daha fazla  
Yaklaşık bir yıl önce almış olduğum ve sorunsuz bir şekilde kullanmakta olduğum ASUS DSL-AC51 modemim bir süredir bağlantı problemleri yaşatıyordu. Modem arayüzünde ve TurkNet'in sitesinde modem internete bağlı olarak gözükmesine rağmen evdeki kablolu ve kablosuz olarak modeme bağlanan hiçbir aygıt internete erişemiyordu. Modemi servise göndermek istedim ama bana kullanmış olduğum 1.1.2.3_858 firmware sürümünü düşürmemi ve o şekilde denememi söylediler. Yaklaşık 1 ay 1.1.2.3_805 firmware sürümünü kullandım ancak bu sürümde de ara ara kopma problemleri yaşadım. Yapmış olduğum araştırmalar sonucu yabancı bir forum sitesinde ASUS'un 9.1.2.3_946-G4E4D5fb beta firmware sürümünü çıkardığını gördüm, bir gündür kullanıyorum ve herhangi bir sorun ile karşılaşmadım.

Firmware: DSL-AC51_9.1.2.3_946-g4e4d5fb.trx
VirusTotal: DSL-AC51_9.1.2.3_946-g4e4d5fb.trx

Screenshot_1.png

Screenshot_2.png

Son düzenleme:
Uzun zamandır AC51'e güncelleme gelmiyor. Konuyu takibe alayım. Bende bir problem olmadı şimdiye kadar ki bu modemi alalı 4 sene olmak üzere. Deneyebilirim bu firmware'i.

Bende bu firmware sürümünü modemime kurdum şimdi. Sanki daha stabil gibi. Bazen tamamen 5 GHz ve 2.4 GHz WiFi özellikleri çalışmayabiliyor. Modemde böyle teknik sorunlar var. Açıp kapamak zorunda kalıyorum ama hemen bozulabiliyordu. Uzun süre sonu 1.1.2.3_858 sürümünü kullandım.

Bu firmwareyi paylaştıktan sonra başka beta firmawareler de denedim ancak en stabil bağlantıyı bu firmware sürümü ve görselde paylaştığım dsl ayarlarıyla yakaladım.

Dosya Ekleri

• Screenshot_4.png
    Screenshot_4.png
    34,3 KB · Görüntüleme: 293
Bu firmwareyi paylaştıktan sonra başka beta firmawareler de denedim ancak en stabil bağlantıyı bu firmware sürümü ve görselde paylaştığım dsl ayarlarıyla yakaladım.
O beta firmware idi ve ne yazık ki pek faydası olmamıştı. Yeni firmware yayınlandı. Bu sürümü indirip modeme kurmanızı tavsiye ederim. Şu an ben 1.1.2.3_960 firmware sürümünü modemime kurdum. Bu firmware güncellemesindeki en önemli şeylerden birisi ise, bazen 5 GHz ve 2.4 GHz WiFi çekme sorunlarının giderilmesi. En azından bug fix kısmında öyle anlatılmış. DSL-AC51 - İncelemeler|Modem Router|ASUS Türkiye

Bu cihazın arayüzüne uzaktan erişmek istiyorum, sabit IP adresim var. Daha önce yapmıştım kullanmıştım ama şimdi ne yaptıysam olmadı.

Bu cihazın arayüzüne uzaktan erişmek istiyorum, sabit IP adresim var. Daha önce yapmıştım kullanmıştım ama şimdi ne yaptıysam olmadı.
Aynı sorunu ben de yaşadım. SSL Sertifikası ile ilgili bir problem yaşıyordum. Opera Mobil ile VPN kullanarak arayüze bağlanmayı başarabilmiştim.
En güncel beta firmware:
FW:DSL-AC51_v9.1.2.3_972-g3171d62.trx

Geri
Yukarı