Çözüldü ASUS DSL-AC51 Açılmıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

noname92

Kilopat
Modeme elektrik verdiğimde modemim açılmıyor. Sadece "Power" ışığı yanıyor ve takılı ise "Lan" bağlantı ışığı yanıyor. Hiçbir tepki vermiyor (resetleme gibi). Wi-Fi ışıkları yanmıyor ve açılmıyor. Lan kablosu üzerinden bile olsa arayüze girmiyor. Nasıl düzeltebilirim?

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Güçten çek ve bir süre bekle. Sonra tekrar tak olmadı servise ver garantisi bitmediyse. Garantisi bittiyse bu tarz şeylerin devrelerinden ve içinden anlıyorsan uğraşabilirsin ama daha beter etme.
Sokağa çıkma yasağı olası bir durum. Büyük ölçüde gerçekleşecek. Erkenden iletişime geçmeniz faydalı olacaktır.

Mümkünse artık bir şekilde çözülür. Ama şimdi düşündüm de kargo görevlileri olsun servis görevlileri olsun empati kurdum biraz. Modem bozuk kalsın önemli değil şu beladan kurtulalım yeter.
Reset düğmesini basılı tutarak açınca modemin kurtarma modu çalıştı. Nasıl yapıldığı hakkında sitede yönergeler vardı. Uygulasam bir sıkıntı olur mu? Yoksa hiç bulaşmasam mı?
@Recep Baltaş Bey, kurtarma modunu denedim. Asus'un sitesinden en son sürüm olan "DSL-AC51_1.1.2.3_805-gadd8a2b.trx" adlı firmware dosyasını indirdim ve kurtarma modunda (Rescue adlı program ile) kurdum. Modem yine açılmadı. Yine siteden en eski sürüm olan "DSL-AC51_1.1.2.3_473-gc9eb1bb.trx" adlı firmware dosyasını indirdim ve kurtarma modu ile kurdum ve modem açıldı. Resetleme düğmesi ile resetledim ve 192.168.1.1'den "DSL-AC51_1.1.2.3_805-gadd8a2b.trx" karşıdan yükleme yaparak güncelledim tekrar resetleme tuşu ile resetledim. Modem yine açıldı ve kurulumu yaptım. Güzel şekilde çalıştı. Bir süre sonra modemi tekrar kapatıp açtığımda yine açılmadı. Siz de bu modemi kullandığınızı söylemiştiniz. Acaba siz yazılımı güncellediniz mi? Yazılımda mı sıkıntı var yoksa modemde donanımsal olarak mı sıkıntı sizce?
Modemi Asus ile iletişime geçerek servise gönderdim. 1 hafta içerisinde gitti ve geldi. Şu pandemi günlerinde hızlı süre, helal olsun Asus'a. 1 haftadır ise kullanıyorum. Hiç bir problem yaşamadım hala. Modeme yazılım sıfırlama işlemi yapılmış, öyle yazıyor. Bende aynılarını yaptım ama çalışmıyordu. Çok garibime gitti, benim yaptığımdan farklı nasıl bir sıfırlama yaptılar. 😀
2 defa aynı hatadan gönderdiğim modemi sorun yok deyip tekrar yolladılar. Kanunen değiştirme hakkım var ama talep etmeme rağmen sonuç değişmedi. En son bir güncelleme geldi. Güncellemeden sonra düzelir gibi oldu 1 ay kadar kullandım aynı sıkıntıdan dolayı modem açılmıyor. Teknik destek internet servis sağlayıcınızdan kaynaklı dedi. Bunu diyen "Asus" arkadaşlar (Teknik servis değil, direk Asus'un sitesinden iletişim kurduğum kişi.). Modem İSS yüzünden açılmıyormuş. 😂 Bundan sonraki aşamam Tüketici Hakem olacak. Bu modeme alma kararı verirken ve araştırırken güvenip almama en büyük etkisi olan ürün sitesinde yıllardır üyesi olduğum Technopat yazması ve Youtube kanalındaki incelemeniz. Tabi bu olanların sizinle alakası yok ama modemin arıza vermesi ve olanlar sonuç olarak üzdü.

Son düzenleme:
Bugün şimşek çaktıktan sonra aynı olay DSL-AC750 ile başıma geldi. Saatlerdir uğraşıyorum. Yok mu bunun çözümü? Uzun süre resete basılı tuttum fakat hiçbir tepki vermedi modem. Asus yönergelerini izleyip WPS ile hard reset denedim onu da beceremedim.
Güçten çekip bir süre bekledim yine değişen bir şey olmadı.
Eğer ki modem resetlendiyse şuan internet kurulumu olmadığından zaten internete bağlanamamam çok normal. Arayüze bir girebilsem halledeceğim gibi ama hiçbir şekilde giremiyorum.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı