ASUS DSL-AC51 internet hızı 50Mbps üzerine çıkmıyor

Arda Bülbül

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba, yaklaşık 1.5 senedir ASUS DSL-AC51 modemini kullanmaktayım. Geçtiğimiz günlerde 1.1.2. 3_858-GB01E6A7 numaralı yazılım güncellemesini yaptıktan sonra modeme gelen hız 98Mbps olmasına rağmen ne kablolu da ne Wi-Fi'de 50Mbps hızın üzerine çıkamıyorum. Modemi çok fazla yeniden başlattım ancak içinde mevcut ayarlarım olduğu için hiç resetlemedim. Steam vb. platformlardan da indirme yaparken maksimum 6.5 Mb/s görüyorum. Bu modemi kullanıp, yukarıda belirttiğim güncellemeyi yaptıktan sonra böyle bir problemle karşılaşan oldu mu? Bu durumu nasıl çözümleyebilirim? Gerekli dosyalar ektedir. Teşekkürler.

Screenshot_1.png

9784454985.png

Biz internet 10Mbps olduğunda bayram yapıyoruz adamın derdine bak be :) . Senin sorunun çözümü için, eğer bir özellik veya program güncellemeden sonra bozulursa güncellemeyi geri alıp başka sürüm çıkana kadar beklemek en mantıklısıdır. Eğer hızını düşürüyorsa o güncellemeyi yapmanın pek anlamı yok şimdilik.

Biz internet 10Mbps olduğunda bayram yapıyoruz adamın derdine bak be :) . Senin sorunun çözümü için, eğer bir özellik veya program güncellemeden sonra bozulursa güncellemeyi geri alıp başka sürüm çıkana kadar beklemek en mantıklısıdır. Eğer hızını düşürüyorsa o güncellemeyi yapmanın pek anlamı yok şimdilik.

Hocam umarım sizin de güzel bir altyapınız olur yüksek hızlara ulaşırsınız. Güncellemeden sonra olduğunu düşünüyorum ama maalesef geri versiyon düşürme gibi bir olay yok sadece servis yapabiliyor onu ve eğer yazılım harici bir sorundan kaynaklanmıyorsa servise göndermeyi düşünmüyorum. Yedek modemim yok çünkü.
DSL-AC51 BIOS & Firmware | Ağ Ürünleri | ASUS Türkiye sürüm düşüremiyorsan mevcut ayarlarını bir yere kaydedip modemi resetlemek fabrika ayarlarına döndürdüğü için tahminim güncellemen de silinecektir.
Maalesef düşüremiyorum. Asus'un yetkili servisleri bu işlemi yapabiliyormuş ancak bende yazılım harici bir sorun yoksa göndermeyi düşünmüyorum. Yedek modemim yok çünkü.
Sınır marginlerin yüzünden minimum 8 olması lazım ama 5 olduğu için kopma yaşayacaksın.
SNR değerini ben kendim ayarladım hocam bilerek o şekilde kullanıyorum ve herhangi bir kopma olmuyor 1-2 hafta elektrik kesilmediği sürece kesintisiz kullanıyorum. Hatta 2dB seviyesinde bile bağlantı kurduğum oldu. Konu açmadan önce modemi resetleyeyim belki düzelir dedim o yüzden DSL önyükleme zamanı 1 saat gösteriyor kopma olduğundan değil yani.

Geri
Yukarı