ASUS DSL-AC51 Modemin 5 GHz bandına bilgisayardan bağlanılmıyor

Kablosuz bağdaştırıcınızın ayarlarına erişelim bir de. Modem düzgün duruyor yani.
Burası mı hocam?
1628426654180.png

Evet buradaki her ayarı görebileceğimiz bir ekran videosu çekin. Youtube'a yükleyin. Bence burada da bir sakatlık yok ama emin olalım yine de.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Hiçbir sorun yok. Bilgisayarı kapatın yeniden açın.

Modemi de kapatın yeniden açın. Yani hiçbir sorun yok ilginç bir şekilde.

Hiçbir sorun yok. Bilgisayarı kapatın yeniden açın.

Modemi de kapatın yeniden açın. Yani hiçbir sorun yok ilginç bir şekilde.
Hocam her şeyi denedim olmuyor. Garip geldi bana. Belki modemin firmware sürümünden kaynaklıdır. Yeni güncelleme gelmesini bekleyeceğim. Yardımlarınız için teşekkürler.

Dostum 5GHz dediğin muhabbeti modemin ancak dibinden kullanabilirsin. Kapsama alanı çok dar ve emin ol farkedilecek bir hızı yok. Bende de var aynısı denedim ama verim alamadım. Fasa fiso bana kalırsa.
Asus AC750 kullanıyorum. Modemin dibinden çeker diye bir durum yok. Evin her tarafından çekiyor üstelik çekimi biraz düşse bile hızlı pek düşmüyor. Zaten 5 GHZ'nin olayı internet hızınızın ve modemin verdiği hızı sonuna kadar kullanması. 2.4 ile çıkamadığınız hızlara 5 GHZ ile çıkabiliyorsunuz. Mesela digital bir platforma üye iseniz 4K gibi yüksek videolar izlemek istiyorsanız ve kablo bağlamak istemiyorsanız bu durumda 5 GHZ imdadınıza yetişiyor. Tabi internet altyapınız yüksek hızlara çıkabiliyorsa.

Geri
Yukarı