Asus DSL AC51 VDSL Yerine ADSL Olması

Karizarezz

Kilopat
Yer
Afyon
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Bugün itibariyle Türk Telekom'dan Türknet'e geçiş yaptım, yeni aldığım modemi bağladım ve bilgileri girerek internete bağlandım. Modem ayarlarından baktığım zaman ADSL gözüküyordu ve onu çevirip VDSL hizmeti almaya çalıştım. Fakat VDSL'e çevirdiğim zaman internete bağlanamıyorum. Türknet'e başvururken VDSL olmasını söylemiştim. Benim şimdi hattım hala ADSL mi? VDSL'e geçmem için ne yapmam lazım? Modem ayarlarında benim bilmediğim bir özellik olabilir mi?

Bugün itibariyle Türk Telekom'dan Türknet'e geçiş yaptım, yeni aldığım modemi bağladım ve bilgileri girerek internete bağlandım. Modem ayarlarından baktığım zaman ADSL gözüküyordu ve onu çevirip VDSL hizmeti almaya çalıştım. Fakat VDSL'e çevirdiğim zaman internete bağlanamıyorum. Türknet'e başvururken VDSL olmasını söylemiştim. Benim şimdi hattım hala ADSL mi? VDSL'e geçmem için ne yapmam lazım? Modem ayarlarında benim bilmediğim bir özellik olabilir mi?

Hattın ADSL olarak açılmış, Destek kayıdı açıp VDSL e çevrilmesini, başvuruda bunu belirttiğini söyle

Speedtest ile internet hızı testi yapın. Hızınız 16 mbps ise size ADSL port vermişlerdir. TürkNet'e destek kaydı bırakarak VDSL port isteyin. Genellikle boş VDSL port yok derler. O zamanda Türk Telekom'da torpil bulmaya çalışın. :)

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı