Rehber ASUS DSL-AC55U modem ile fiber bağlantısı

Monthday

Kilopat
Daha fazla  
Meslek
Elektronik Teknisyeni
Eve kadar fiber kullanıcısıyım. Çok uğraştım ve Recep Baltaş bey yardımıyla çözebilidim. Kullanabilmek için hizmet sağlayıcının farklı modeme izin vermesi lazım.
İlk olarak;
Çift WAN'ı açacaksınız ve ilk seçeneği "Ethernet WAN" seçin. Daha sonra "internet bağlantısı" sekmesinden fotoğrafdaki ayarları yaparsınız.

Teşekkürler Recep bey.

Dosya Ekleri

• 1.jpg
    1.jpg
    85,8 KB · Görüntüleme: 358
  • 2.jpg
    2.jpg
    98,7 KB · Görüntüleme: 351
  • 3.jpg
    3.jpg
    78,4 KB · Görüntüleme: 347
Son düzenleyen: Moderatör:
Eve kadar fiber kullanıcısıyım. Çok uğraştım ve Recep Baltaş bey yardımıyla çözebilidim. Kullanabilmek için hizmet sağlayıcının farklı modeme izin vermesi lazım.
İlk olarak;
Çift WAN'ı açacaksınız ve ilk seçeneği "Ethernet WAN" seçin. Daha sonra "internet bağlantısı" sekmesinden fotoğrafdaki ayarları yaparsınız.

Teşekkürler Recep bey.
Hocam Güzel anlatım olmuş çok teşekkür ediyorum size.

ASUS DSL AC55u benim ekranımda birincil WAN: Disconnected ve bu arada Ethernet kablosu sağlamdır. Sürekli bu şekilde gözükmektedir. Bu konuda bana yardımcı olursanız çok sevinirim.

VLAN ID benim kendi modemimde 1366 olarak yazıyor hem 35 hemde 1366 denediğim halde hiçbir şekilde internete çıkış alamadım ama bi ara connected oldu ama internete çıkış alamadım ve şunu fark ettim connected olduktan sonra Ethernet Converter daki lan ışığı birden söndü ve bağlantı gitii

ASUS DSL AC55u benim ekranımda birincil WAN: Disconnected ve bu arada Ethernet kablosu sağlamdır. Sürekli bu şekilde gözükmektedir. Bu konuda bana yardımcı olursanız çok sevinirim.

VLAN ID benim kendi modemimde 1366 olarak yazıyor hem 35 hem de 1366 denediğim halde hiçbir şekilde internete çıkış alamadım ama bir ara connected oldu ama internete çıkış alamadım ve şunu fark ettim connected olduktan sonra Ethernet Converter daki lan ışığı birden söndü ve bağlantı gitii

Bu resimdeki ayarları yaptıktan sonra internetin gelmesi gerekiyor. Hangi sağlayıcıyı kullanıyorsunuz hocam. Ayarları doğru yaptığınızdan emin misiniz? 802 1Q ayarını etkinleştir yapıp 35 yazmanız gerekli internet biraz bekleyince geliyor. Bir de bu videoya göz atmanızı isterim yardımcı olabilir.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Son düzenleyen: Moderatör:

Geri
Yukarı