Asus DSL-AC68U modem bağlantısı nasıl yapılır?

ummet1963

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar, dün fibernet'E (24Mbps) geçtim.
Tilgin marka modem taktılar yarın aktif olacakmış.
İnternet ışığı devamlı kırmızı yanıyor ev telefonu kablosunuda modeme bağladılar.
Telefon çalışıyor, modem bağlantısı ket 6 kablo ile bağladılar yani wan girişinden.
Tilgin modemi hiç kullanmadan Asus DSL-AC68U modemi direk duvardan gelen kablo ile (ket 6) bağlamak mümkün mü, yoksa tilgin modemden bir kablo çekip DSL-AC68U bağlamak mı gerekiyor bu kabloyu hangi porta takmamız gerek ayarları hakkında bilgi verirmisiniz.
Bildiğim kadarıyla fibernet e uyumluydu Asus DSL-AC68U .
Cep telefonu interneti ile foruma girdim. Yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim.

Son düzenleyen: Moderatör:
cet6 kablo ile geler fibernet DSL-AC68U çalıştıramadım, ttnet in verdiği tilgin modemden Ethernet ile bağladım internete giriyorum ama modeme uzaktan erişmek için asus un verdiği aicloud bağlanmam için ddns adres aldım internet bağlantısı yok diyor, bu modemi cet6 kablo ile bağlayıp int girilmiyor yani wan girişi bizim fiberneti desteklemiyor, ADSL hattı olan her şeyinden faydalanır yani dsl girişinden bağlantı yapıldığından sorun yok, asus yetkilileriyle görüştüm cihazı bize göndermemi istediler gönderdim sonumuz hayırlı olsun

hocam aynı sıkıntı bendede var bende tilgin modemi istemiyorum. Acaba asus rt-n14u alsam bu sorunu aşabilirmiyim, asus dsl ve asus rt arasında ne gibi farklar var yardımcı olabilirmisiniz??

dsl evdeki telefon kablosu takılınca iş görür rt ise router anlamına gelir tılgın modem kullandığına göre dsl işine gelmez, şöyleki asus modemin arka portlarından birini wan girişi olarak atayabilirsin buna tılgın modemi bağlarsın asus modemden wifi ve kablo ile internete girersin, ama ddns bölümü vpn bölümleri çalışmaz, dsl ile bütün fonksiyonlar çalışır. ben rt-ac68u şu anda kullanıyorum ve dediğim bölümler çalışmıyor eve gelen tiıgına giren kablo ile direk asus modeme bağlasan çalışmaz titinet kendi tılgın modemi hattına tanıtmış başka cihazla çalışmaz mecburen tılgın modem devrede olmalı

cet6 kablo ile geler fibernet DSL-AC68U çalıştıramadım, ttnet in verdiği tilgin modemden Ethernet ile bağladım internete giriyorum ama modeme uzaktan erişmek için asus un verdiği aicloud bağlanmam için ddns adres aldım internet bağlantısı yok diyor, bu modemi cet6 kablo ile bağlayıp int girilmiyor yani wan girişi bizim fiberneti desteklemiyor, ADSL hattı olan her şeyinden faydalanır yani dsl girişinden bağlantı yapıldığından sorun yok, asus yetkilileriyle görüştüm cihazı bize göndermemi istediler gönderdim sonumuz hayırlı olsun
Sonuç.?

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı