Asus DSL-AC750 Garanti modemde sorun olduğunu kabul etmiyor

Ederleyzi

Hectopat
Yer
Türkiye
Merhaba arkadaşlar modemim eskidiği için yeni bir modem aldım. ASUS DSL-AC750 kurulumunu yaptım 5GHz bant genişliğinde bağlandım bilgisayarımdan Apex Legends oyununa giriş yaptım daha önce yaşamadığım bir sorunu yaşıyorum. Packet loss %50 - %70 arasında durmadan geziyor ve oyunda otomatikman olarak gecikme yapıyor. TürkNet firmasını aradım ve hattımda bir sıkıntı olmadığını söyledi sonrasında Asus yetkili servisi aradım ve sorunumu belirttim verdiği cevap herhangi bir sorun gözükmüyor herşey güncel hattınızda bir sıkıntı var üzerine TürkNet firması durumumu sağlıklı bir şekilde anlamadığı için Türk Telekom firmasına tekrardan geçiş yaptım. İnternetim bağlandı hattım kontrol edildi buda ne ? hattınızda bir sıkıntı yok 2-3 kere telefon direğini ve santral kontrol ettirdim bir sıkıntı vardır diye yine aradım modemin sorunlu olduğunu asla kabul etmiyorlar 400 TL çöpe gitti açıkcası ne iade alıyorlar garantiye yolluyorum sorun yok diyip geri gönderiyorlar başka modem bağladığımda hiç bir sıkıntı yaşamıyorum ama asus modemi bağladıktan sonra sıkıntı çıkıyor bunuda kabul etmek istemiyorlar üstüne üstelik para umrumda değil ama herkesin parası kıymetlidir sonuçta o para`da emek ve alın teri var sonuçta hakkımı haram ediyorum ve bu konuyu sonsuza kadar kapatıyorum Asus firması benim için bitmiştir sonuçta benim tüketici hakem heyeti ile uğraşıcak zamanım yok işten güçten dolayı.
NOT:Bağlantım kablolu bir şekilde yapılıyor.

Son düzenleme:
Kullandığınız kablo sıkıntılı olabilir mi? Ayrıca 5.0ghz hızının kablolu bağlantı ile alakası ne?
Ben hızdan bahsetmiyorum sadece başımdan geçen olaydan bahsediyorum 2.4ghz ve 5.0 ghz bant genişliğinde ikiside sıkıntı yapıyor bana kendi kutusundan çıkan kabloyu denedim yine sıkıntı var ardından 2 adet farklı sağlam kablo denedim yine aynı modemde bir sıkıntı var ama yok diyip geçiştiriyorlar hattımda 2-3 kere inceleme yaptırdım fiziksel olarak yine bir sıkıntı çıkmadı zaten başka modem taktığımda böyle bir sorunum olmuyor benim sadece bu modem böyle yapıyor ama Asus firması kabul etmiyor yada kabul etmek istemiyor.

Ben hızdan bahsetmiyorum sadece başımdan geçen olaydan bahsediyorum 2.4ghz ve 5.0 ghz bant genişliğinde ikiside sıkıntı yapıyor bana kendi kutusundan çıkan kabloyu denedim yine sıkıntı var ardından 2 adet farklı sağlam kablo denedim yine aynı modemde bir sıkıntı var ama yok diyip geçiştiriyorlar hattımda 2-3 kere inceleme yaptırdım fiziksel olarak yine bir sıkıntı çıkmadı zaten başka modem taktığımda böyle bir sorunum olmuyor benim sadece bu modem böyle yapıyor.
Hocam zaten bant genişliği ile kablolu bağlantı arasında alaka yok :)

Hocam zaten bant genişliği ile kablolu bağlantı arasında alaka yok :)
Anladımda ne demek istiyorsunuz yani bu durumda ben onu anlamıyorum konumuz bant genişliğinin kablolu bağlantı ile alakası olup olmaması değil farkında` isen bende biliyorum ama sil baştan neler yaptığımı ve neler yaşadığımı anlatıyorum orada 5ghz adındaki internete bağlandığını belirtiyorum.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı