Asus DSL-AC750 İle Asus DSL-N14U Köprüleme

Melih ALBAYRAK

Hectopat
Makaleler
1
Arkadaşlar bu iki modemi bir türlü köprü olarak birbirine bağlayamadım. İlk önce WDS üzerinden yani kablosuz olarak bağlamak istedim olmadı yapamadım. Kablolu olarak yapayım dedim o da olmadı. Ana modem DSL-AC750 olacak. Köprü ise DSL-N14U olacak.

Kablosuz için köprü modemin DHCP'yi kapattım. Tüm Wi-Fi ayarlarını ana modem ile aynı yaptım ve WDS bölümünden MAC adreslerini otomatik olarak algılatarak birbirlerini ekledim ve şifreleme türlerini WEP olarak ayarladım. Olmadı. Bridge moduna aldım yine olmadı.

Kablolu için ana modem normal ayarlarında bir değişiklik yapmadan kablo ile köprü modeme bağladım LAN 1 portlarından. Sonra DHCP kapattım,Bridge moduna aldım, IP adresini 192.168.2.1 yaptım olmadı 192.168.1.200 yaptım yine olmadı bir türlü bağlayamadım gitti. Şöyle bir garip durumda var. Köprü modemin DHPC kapatılınca LAN 1 ışığı yanıp sönüyor ana modemin ki yanmıyor, DHCP açınca ise ana modemin LAN 1 ışığı yanıp sönmeye başlıyor köprünün LAN 1 sönüp kalıyor.

Kaç saattir uğraşıyorum yapamadım gitti AirTies marka modemim de çok kolay şekilde Mesh özelliği ile MAC adresini ekleyip direk olarak tek SSID üzerinden kullanabiliyordum ama bunda bir türlü yapamadım gitti. İlk önceliğim kablosuz olarak iki modemi birbiri ile bağlayıp tek Wi-Fi SSID adı altında kablosuz yayını yapmak 2.4 GHZ bandı üzerinden.

Son durum şu arkadaşlar kablosuz olarak köprü yapmayı başardım fakat 50 MBPS hızın yarısını ancak verebiliyormuş bu şekilde bende kablo ile bağlamak istiyorum ama kablolu bağlantıyı yapamadım.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı