Çözüldü Asus DSL-AC750 İnternete Bağlanmıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Chupa Chups

Kilopat
Daha fazla  
Dün Asus'un DSL-AC750 modemini satın aldım. Hızlı kurulum adımlarını takip ederek kurulumu yaptım. Fakat modemin tüm ışıklarının yanmasına rağmen ve modem arayüzünde internet erişimi var gözükmesine rağmen internete bağlanamıyorum. Windows'un ağ ikonunda da sarı ünlem işareti bulunuyor.

Not: Eski modemimi taktığımda hemen internete bağlanabiliyorum, hiçbir sorun olmuyor.

Yardımcı olabilecek veya daha önce başına gelen, konu hakkında fikir verebilecek var mı? Şimdiden teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Modem otomatik ip almıyor olabilir. Kendin ip atayarak bağlanmayı dene , anlatacağım adımları uygulayıp bir de öyle dene. Denetim Masası\Tüm Denetim Masası Öğeleri\Ağ Bağlantıları , 3 numaralı resme ulaştığınızda aşağıdaki ip adresini kullan seçeneğini seç ve ip adresi yazan yere modem arayüzüne hangi ip ile giriyor isen mesela 192.168.0.1 ile giriş yapıyorsan ip adresi yazan yere 192.168.0.2 yazmalısın, çünkü 0.1 portu modeme ait. Bir alt kısımda olan alt ağ maskesi yazan kısma geçtiğin zaman kendisi otomatik dolduracak eğer doldurmaz ise 255.255.255.0 şeklinde kendin yaz. Varsayılan ağ geçidine ise modem arayüzüne girdiğin ip adresini yaz. Modem arayüzüne 192.168.0.1 adresiyle giriş yaptığımı varsayarak sırasıyla mantık şu şekilde ;

İp adresi : 192.168.0.2 ( 2 ile 99 arası olabilir.)
Alt ağ maskesi : 255.255.255.0
Varsayılan ağ geçidi :192.168.0.1

Dosya Ekleri

• 1.jpg
    1.jpg
    79,7 KB · Görüntüleme: 1.342
Modem otomatik ip almıyor olabilir. Kendin ip atayarak bağlanmayı dene , anlatacağım adımları uygulayıp bir de öyle dene. Denetim Masası\Tüm Denetim Masası Öğeleri\Ağ Bağlantıları , 3 numaralı resme ulaştığınızda aşağıdaki ip adresini kullan seçeneğini seç ve ip adresi yazan yere modem arayüzüne hangi ip ile giriyor isen mesela 192.168.0.1 ile giriş yapıyorsan ip adresi yazan yere 192.168.0.2 yazmalısın, çünkü 0.1 portu modeme ait. Bir alt kısımda olan alt ağ maskesi yazan kısma geçtiğin zaman kendisi otomatik dolduracak eğer doldurmaz ise 255.255.255.0 şeklinde kendin yaz. Varsayılan ağ geçidine ise modem arayüzüne girdiğin ip adresini yaz. Modem arayüzüne 192.168.0.1 adresiyle giriş yaptığımı varsayarak sırasıyla mantık şu şekilde ;

İp adresi : 192.168.0.2 ( 2 ile 99 arası olabilir.)
Alt ağ maskesi : 255.255.255.0
Varsayılan ağ geçidi :192.168.0.1

İlgilendiğiniz için teşekkürler fakat sorunum çözüldü..

Modem kurulumu yaparken ttnet'in verdiği kullanıcı adı ve şifreyi yanlış giriyormuşum. Benim hatam olmuş..

Selam bende aynı modemden mevcut, ayarları şu şekilde yaparsan bağlanabilirsin.
1. Ethernet wan seç.
2. Yanındaki lan port 2 yi seçip dönüştürücüden gelen ethernet kablosunu tak.
3. Wan bağlantı türü ise PPPoE seçili olsun.
4. 802.1Q Etkinleştir. Vlan ID kısmına fiber ve vdsl ise 35 adsl ise 8/35 gireceksin.
2.ci resimde ise kullanıcı adı ve şifreni gireceksin, internetin kullanımına hazır.

802.1Q bu kısmını girdikten sonra internetim geldi.

Dosya Ekleri

• Adsız.png
    Adsız.png
    14,3 KB · Görüntüleme: 1.740
  • Adsız1.png
    Adsız1.png
    10,5 KB · Görüntüleme: 1.312
  • Adsız3.png
    Adsız3.png
    4,2 KB · Görüntüleme: 737
Son düzenleme:
Selam bende aynı modemden mevcut, ayarları şu şekilde yaparsan bağlanabilirsin.
1. Ethernet WAN seç.
2. yanındaki lan port 2'yi seçip dönüştürücüden gelen Ethernet kablosunu tak.
3. WAN bağlantı türü ise PPPoE seçili olsun.
4. 802.1Q etkinleştir. Vlan ID kısmına fiber ve VDSL ise 35 ADSL ise 8/35 gireceksin.
2.ci resimde ise kullanıcı adı ve şifreni gireceksin, internetin kullanımına hazır.

802.1Q bu kısmını girdikten sonra internetim geldi.

Hocam bende +bu modemden aldım kulanıcı adı şifreyi yazıyorum modemde tüm ışıklar hatasız yanıyor ama internete ne bilgisayardan ne de telefondan erişebiliyorum bu çözümü yapsam düzelir mi?

Geri
Yukarı