ASUS DSL-AX82U modem çok ping yapıyor

irfanumut

Kilopat
Makaleler
2
Yer
System 32
Daha fazla  
Meslek
Visual Graphics Designer
Arkadaşlar merhaba, ben ASUS DSL-AX82U sahibiyim. Cihaza 12 adet cihaz bağlı. Wi-Fi-kablo karışık halde bağlı. Benim sıkıntım şu cihaza CAT5e ile bağlıyım Valonrat- CS:GO tarzı FPS oyunlarında yaşadığım ping sorunu bir anlık ping ani yükselmesi var. Oyunda 29 28 arası ping olurken bir anlık her 10 saniyeye bir 400 ping oluyor. Bunu ping testi sitelerinde de oluyor modeme reboot atınca 10 dakika normalleşiyor sonra tekrar başlıyor ping sıkıntısı. Modem bilgisayarıma gameboost özelliğini açıyorum hiçbir faydası olmuyor. Altyapı olarak da fiber var 50 Mbps hıza sahibim.

PC özellikleri:
Anakart: MSI B550 GAMING Plus Intel marka 1GB LAN portuna bağlı.
Modem: DSL-AX82U
Altyapı: Fiber TT
Hız: 50 Mbps
Kablo: CAT5e 1GB

İşletim sistemi: Windows 10 Pro 21H1 sürüm

Son düzenleyen: Moderatör:
Eve kadar fiber geliyor GPON olarak da TT kendi verdiği Huawei GPON var.

QoS ayarlarını yaptın mı?

Fiberde genellikle pingin birden yükselmemesi gerekiyor. Oyun oynarken birisinin komple interneti kullanmadığına emin ol. Kimse kullanmadığı halde oluyorsa ISS kaynaklı olabilir. Ve ya GPON cihazına taktıkları kabloyu düzgün yapmamış olabilirler.

QoS ayarlarını yaptın mı?

Fiberde genellikle pingin birden yükselmemesi gerekiyor. Oyun oynarken birisinin komple interneti kullanmadığına emin ol. Kimse kullanmadığı halde oluyorsa ISS kaynaklı olabilir. Ve ya GPON cihazına taktıkları kabloyu düzgün yapmamış olabilirler.

QoS kullanıyorum evdeki gereksiz cihazların hepsini internet erişimini kestim.
Bundan önce TT kendi modemi vardı illaki ping ona göre fazla lakin anlık yükselmeler yoktu orası ilginç.

Geri
Yukarı