Asus DSL-N12E QoS Ayarı Yapmak

raphiem

Kilopat
Daha fazla  
İyi akşamlar arkadaşlar. Çoğumuzun yaşadığı bir sorun için yardımınıza ihtiyacım var. Modeme bir cihaz bağlandığında yaşanan download ve upload hızlarında yaşanan dalgalanmayı engellemek istiyorum, en azından kendi kullandığım bilgisayarda. Bunun için bir süre araştırma yaptım ve modemin IP Qos bölümünden bu hızları cihazlar için sınırlayabileceğimizi öğrendim ancak kullandığım modemde nasıl yapılacağını çözemedim.

Ekran Alıntısı2.PNG

IP QoS bölümünde bu şekilde bir bölüm karşıma geliyor. Asıl sorunum burada başlıyor; QoS'u aktif ettikten sonra "add rule" kısmına geldiğimde oradaki bilgileri nasıl doldurmam gerektiğini bilmiyorum.
Ekran Alıntısı.PNG

Bu kısımı nasıl doldurmam gerektiğini anlatabilirseniz çok iyi olur.

DSL-N12E | Ağ Ürünleri | ASUS Türkiye

Resmi sitedeki makalelerden yardım alabilirsin, modemden modeme farklılık gösterdiği için tam yardımcı olamadım. Benimki ZyXEL idi. Qos kurulumunu bulamadım. Sonra üreticinin sitesinde detaylı türkçe kılavuzları keşfettim ve onlar sayesinde başarılı şekilde kurmuştum. DSLN12E ye biraz baktım o kılavuzlar işini görür sadece 1-1.5 saatini ayırman gerek, şimdiden kolay gelsin.

Kardeş benim modemin arayuzuyle ayni ben nasil yapicam benim internetime fazla kisi baglaniyor sadece benim telefonum daha iyi cekmesini istiyorum yardimci olurmusun.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı