Asus DSL-N16 Ani Ping Artışı

Bybomber

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba, Asus DSL-N16 modemi ile problemler yaşıyorum. Genel olarak internetimde dalgalanmalar mevcut. Dalgalanma ping ile olabildiği gibi hız ile de olabiliyor. Tracert değerlerimde de bunu zaman zaman görmek mümkün. Ben de arızayı bulabilmek adına 192.168.1.1 adresini devamlı pingleyerek değerlerimi kontrol ettim. Mesafe açıldıkça (Wi-Fi'nin 5 çektiği yerde zaman zaman 2'lere kadar düşebiliyor.) 1-5 arası seyretmesi gerekirken sıçramalar farkettim. 60 90 120 gibi. Resimlerde de görürsünüz zaten. Ağa 3-4 cihaz minimum bağlanıyoruz. 24 megabit fiber paket kullanıyorum. Download hızım 20 mbps civarlarında. Sizce modem arızalı mı yoksa yetersiz mi kalıyor?
333.png
ww.png

222.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Modemden uzaklaştıkça tabiiki ping olacak. Her modemde geçerli bu. Yetersiz kalıyor bence.

Modemden uzaklaştıkça tabiiki ping olacak. Her modemde geçerli bu. Yetersiz kalıyor bence.

Aynı odada kapı kapalı olacak şekilde (açıkkende yaşatabiliyor) 5 çizgi çekerken de test yapıyorum dalgalanma yine yaşıyorum. Sabit yerindeyken 5-2 çizgi arası Wi-Fi oynama yapıyor. Dalgalanma da aynı şekilde devam ediyor kaç çektiğinin bir önemi kalmıyor yani.

TT kaynaklı bir soruna benziyor. Ayrıca galiba Ankara'da oturuyorsunuz. Ankara'da oturuyorsanız İnternet aşırı saçma POP noktalarından geçiyor. Arıza kaydı açıp durumu anlatın.

TT kaynaklı bir soruna benziyor. Ayrıca galiba Ankara'da oturuyorsunuz. Ankara'da oturuyorsanız İnternet aşırı saçma POP noktalarından geçiyor. Arıza kaydı açıp durumu anlatın.
Rize'de oturuyorum. TT ile defalarca diyaloğa girdim. Modem kaynaklı dendi(Yeni modem olarak almıştım bu Asus modemi), hat değerleriniz normal bir problem gözükmemektedir, AKK dolmuştur o yüzden yavaştır, paket hızı yetmiyordur gelin sizi hızlandıralım gibi saçma sapan şeylerle karşılaştım.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı