ASUS Dual 2060 Super FurMark testi sonucu

Yan kapağı çıkarıp deneyin. Bir arkadaş yan kapağı çıkardıktan sonra işlemci sıcaklığında 13 dereceye kadar düşüş olmuştu. Ayrıca içinde Gamepower PSU varsa sisteme zarar verebilir. En kısa zamanda değiştirmenizi öneririm.
yan kapağı açınca değişiklik oluyor fakat sonuçta uzun bi süre açık kullanmak sistemi toz toprak yapıyor. bana daha kalıcı bi çözüm lazım hocam

Hocam dün önünü açıp test ettim fakat büyük bir fark görmedim maalesef. Fakat aklıma söyle bir çözüm geldi elimi egzoz fanlarına koyduğum zaman 2 sinin dışarı sıcak hava diğerinin ise gayet normal bir hava üflüyor aklıma söyle bir çözüm geldi. Benim kendi taktığım fanlardan birini öne koyup öndeki kasanın fanını egzoz tarafına mı taksam acaba? Faydası olur mu?
Hocam dediğinizi anlamadım fakat kasanıza serin hava girmiyor. Sadece egzoz fanlarıyla bilgisayarda hava akışı sağlanamaz.

ASUS Dual Evo 2060 kullanıyordum yük altında 82 dereceye çıkıyordu(temp limit 83). Üstüne ekleyip 5700XT aldım memnunum.

Hocam dediğinizi anlamadım fakat kasanıza serin hava girmiyor. Sadece egzoz fanlarıyla bilgisayarda hava akışı sağlanamaz.

Hocam şunu demek istiyorum. Benim önde 3 arkada da 3 egzoz fanım var ve 2 egzoz fanın markası Corsair. Sanıyorum ki kasadaki fanlardan daha iyi bunlardan birini öne mi taksam diyorum sisteme serin hava girişi daha iyi olmaz mı?
ASUS Dual Evo 2060 kullanıyordum yük altında 82 dereceye çıkıyordu(temp limit 83). Üstüne ekleyip 5700XT aldım memnunum.

Hocam bende mi öyle yapsam diye ufaktan düşünmeye başladım bile

Hocam şunu demek istiyorum. Benim önde 3 arkada da 3 egzoz fanım var ve 2 egzoz fanın markası Corsair. Sanıyorum ki kasadaki fanlardan daha iyi bunlardan birini öne mi taksam diyorum sisteme serin hava girişi daha iyi olmaz mı?

Hocam bende mi öyle yapsam diye ufaktan düşünmeye başladım bile
Deneyebilirsiniz hocam. Kasaya serin hava girsin. Isınan hava da yükselip üstteki fanlardan çıksın.

20201212_174101.jpg
20201212_174050.jpg

evet arkadaşlar bu konuşmanın ardından bilgisayarın tozlarını güzelce temizledim. fan ayarını düzenledim ve biostan asus optimalden deafult a çektim ve bu sonucu aldım.sizce şimdi normalmidir?

Yeni konular

Geri
Yukarı