ASUS Dual 3070 V2 ekran kartının FurMark değerleri normal mi?

techislife

Hectopat
Arkadaşlar kartı yaklaşık 20 dakika FurMark'ta 1080p 8X MSAA'da çalıştırdım. GPU sıcaklığı en fazla 77 dereceyi görürken hot spot 90 dereceyi gördü. Fan hızı %90'da sabit kaldı. Detaylı görseli de bırakıyorum. Bu değerler normal midir? ASUS GT301 kasada yapıyorum testleri 3 önde bir de egzoz fanı var.

Dosya Ekleri

• tech.jpg
    tech.jpg
    710,5 KB · Görüntüleme: 53
Fan hızı %90 iken 90 derece hotspot bana çok geldi fakat 3070 sahibi olmadığım için daha bilgili arkadaşlar da yorum yapsa iyi olur.

Hiç normal değil 2. el mi aldınız?
Hayır sıfır olarak aldım. Bana da çok geldi açıkcası. Garantiye yollamamı tavsiye eder misiniz ? Bu durumlarda değişim yapılıyor mu ?

Ben bir sorun görmüyorum. Hotspot zaten öyle olur, normal.

Değil mi hocam internette biraz araştırdım. Hotspot için 90 derece normal gibi geldi. 77 derece GPU sıcaklığı 240 watt 2 fanlı bir kart için iyi midir sizce?

Hayır sıfır olarak aldım. Bana da çok geldi açıkçası. Garantiye yollamamı tavsiye eder misiniz? Bu durumlarda değişim yapılıyor mu?

Değil mi hocam internette biraz araştırdım. Hotspot için 90 derece normal gibi geldi. 77 derece GPU sıcaklığı 240 watt 2 fanlı bir kart için iyi midir sizce?

Hot spot o kadar önemli değil fakat %90 fan devrinde 77 derece olması kabul edilemez hava sirkülasyonunuzda sorun olmadığına eminseniz yetkili servise göndermenizi tavsiye ederim.

Hot spot o kadar önemli değil fakat %90 fan devrinde 77 derece olması kabul edilemez hava sirkülasyonunuzda sorun olmadığına eminseniz yetkili servise göndermenizi tavsiye ederim.
Anladım hocam, emin olamadım ya. Odam hep sıcak olur evin diğer odalarına göre. Küçük baya. Bundan kaynaklı da olabilir mi ?

Hayır sıfır olarak aldım. Bana da çok geldi açıkcası. Garantiye yollamamı tavsiye eder misiniz ? Bu durumlarda değişim yapılıyor mu ?

Kasanın havalandırması da kötüyde iki fanlı soğutmaya göre normal. Bu GPU’lar için 3 fanlı daha makuldür.

Yeni konular

Geri
Yukarı