ASUS Dual RTX 3070 OC FurMark sıcaklık değerleri normal mi?

RX 6700 XT. İlk 5 dakika da hep sıcaklık sabit mi ilerledi yani hep 74 derecemi devam etti, zaten kart ilk yüke bindiği vakit 5-6 dakika sonra tam sıcaklığına ulaşıyor ondan sonra stabil devam ederse bir sorun olmuyor sizde sıcaklık dalgalanması var mı yoksa hep 72-73-74 gibi mi gitti ?

Size sadece 6 dakikalık bir test atıcam ve kasam mesh değil full kapalı cam bir kasa bence havalandırma ile ilgili bir sorun yaşıyorsunuz

Dosya Ekleri

• IMG_1022.jpeg
    IMG_1022.jpeg
    166,8 KB · Görüntüleme: 11
  • IMG_1021.jpeg
    IMG_1021.jpeg
    173,1 KB · Görüntüleme: 13
RX 6700 XT. İlk 5 dakika da hep sıcaklık sabit mi ilerledi yani hep 74 derecemi devam etti, zaten kart ilk yüke bindiği vakit 5-6 dakika sonra tam sıcaklığına ulaşıyor ondan sonra stabil devam ederse bir sorun olmuyor sizde sıcaklık dalgalanması var mı yoksa hep 72-73-74 gibi mi gitti.

Stabildi. 6-7. Dakikalar 71 falandı 19'a kadar maksimum 74.

Stabildi. 6-7. Dakikalar 71 falandı 19'a kadar maksimum 74.
size fotoğrafları paylaştım ilk 6 dakika biliyorsunuz ki RX 6700 XT kas gücü olarak çok daha güçlü bir kart ona rağmen dediğim devirlerde takılıyor Dual modelleri ısınıyor deniliyor fakat gerçekten soğuk çalışıyor tek sıkıntısı biraz fan sesi yüksek ama fanlar kocaman ses çıkarması bence doğal , ekran kartınızın altında boşluk olması gerekiyor eğer kartınız kasa ile sıfırsa hava tahliyesini yapamıyor olabilir bilginiz olsun kartınızınla kasanızın aşağı bakan bölgesinde en azından 1 parmak mesafe olması hava sirkülasyonunu daha iyi hale getirebilir .

Size fotoğrafları paylaştım ilk 6 dakika biliyorsunuz ki RX 6700 XT kas gücü olarak çok daha güçlü bir kart ona rağmen dediğim devirlerde takılıyor Dual modelleri ısınıyor deniliyor fakat gerçekten soğuk çalışıyor tek sıkıntısı biraz fan sesi yüksek ama fanlar kocaman ses çıkarması bence doğal, ekran kartınızın altında boşluk olması gerekiyor eğer kartınız kasa ile sıfırsa hava tahliyesini yapamıyor olabilir bilginiz olsun kartınızınla kasanızın aşağı bakan bölgesinde en azından 1 parmak mesafe olması hava sirkülasyonunu daha iyi hale getirebilir.

Boşluk var

Size fotoğrafları paylaştım ilk 6 dakika biliyorsunuz ki RX 6700 XT kas gücü olarak çok daha güçlü bir kart ona rağmen dediğim devirlerde takılıyor Dual modelleri ısınıyor deniliyor fakat gerçekten soğuk çalışıyor tek sıkıntısı biraz fan sesi yüksek ama fanlar kocaman ses çıkarması bence doğal, ekran kartınızın altında boşluk olması gerekiyor eğer kartınız kasa ile sıfırsa hava tahliyesini yapamıyor olabilir bilginiz olsun kartınızınla kasanızın aşağı bakan bölgesinde en azından 1 parmak mesafe olması hava sirkülasyonunu daha iyi hale getirebilir.

Fan hızı yüzde kaçta çalıştı?

Son düzenleme:
Benim 1900 rpm de o derecelere çıkıyor

Normal o zaman

74 lere
O zaman bir sorun olacağını düşünmüyorum kartta 2 adet bios var siz büyük ihtimalle sessiz olanı kullanıyorsunuz ufak bir tırnak var sağa sola çekiliyor P ve Q gibi bir şey yazıyordu sanırım heralde tam emin değilim ama Q da olursa daha serin çalışır bilginiz olsun onuda kontrol edebilirsiniz 😊👍

O zaman bir sorun olacağını düşünmüyorum kartta 2 adet bios var siz büyük ihtimalle sessiz olanı kullanıyorsunuz ufak bir tırnak var sağa sola çekiliyor P ve Q gibi bir şey yazıyordu sanırım heralde tam emin değilim ama Q da olursa daha serin çalışır bilginiz olsun onuda kontrol edebilirsiniz 😊👍
Sizin q da mi

O zaman bir sorun olacağını düşünmüyorum kartta 2 adet BIOS var siz büyük ihtimalle sessiz olanı kullanıyorsunuz ufak bir tırnak var sağa sola çekiliyor P ve Q gibi bir şey yazıyordu sanırım herhalde tam emin değilim ama Q da olursa daha serin çalışır bilginiz olsun onu da kontrol edebilirsiniz 😊👍

DC var mı DC verseniz oradan ben size sorular soracağım

Geri
Yukarı