ASUS Dual 4070s ve Dual 4060 Ti ile çift ekran kartı yapılabilir mi?

AlpA06

Femtopat
Daha fazla  
İşlemci: i9 14900KF.
Anakart: TUF Z790-Plus Wi-Fi
PSU: MSI MAG PCI-E5 850W Gold.
Öncelikle merhaba arkadaşlar yeni sistem topladıydım. Ekran kartı olarak da ASUS Dual 4070s EVO OC 12 GB aldım. Arkadaşım da ASUS Dual 4060 Ti 16 GB OC ekran kartını hediye almış. Bu 2 ekran kartını birlikte kullanabilir miyim?
Anakart, PSU, performans anlamında bir sorun yaşar mıyım yardımcı olur musunuz?

Oyunlarda kullanamazsın sanırım pek bir işine yaramaz oyun için ayrı işler için kullanabilirsin çizim olsun veya ağır renderlar için vesaire.

İkisini beraber kullanmak yerine satıp daha üst bir ekran kartı alabilirsin.
Ben de öyle düşündüm ama 0 fiyatının 2 bin altına koymama rağmen kimse almak istemedi. Malum taksitli almak varken nakit vermek... Artı olarak da güven problemleri ötürüyle satamadım. Bildiğin bir platform ya da satış yeri var mıdır?

Son düzenleyen: Moderatör:
Ben de öyle düşündüm ama 0 fiyatının 2 bin altına koymama rağmen kimse almak istemedi. Malum taksitli almak varken nakit vermek... Artı olarak da güven problemleri ötürüyle satamadım. Bildiğin bir platform ya da satış yeri var mıdır?

O kartın sıfır fiyatı 21K ve bir anlamı yok, kimse RTX 4070 parasına 4060 Ti almaz.

4060 Ti 16 GB'ın bugün sıfır ederi 17K, ikinci el ederi ise 14-15K.

SLI slotları var ise yapabilirsin fakat yapabilsende bir işe yaramaz, sadece 3D mark ve bazı render programlarında kullanabilirsin, eskiden 4 adet RX580 ile yapmıştım ben ve 3D markta 3090'a yakın score almıştım

Facebook gruplarında hızlı satarsın. Ben bütün setup'u bir günde satmıştım.

Geri
Yukarı