ASUS Dual 5600XT garanti süreci

thErenSK0

Hectopat
Makaleler
2
Yer
Kayseri
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar, ASUS Dual 5600XT kullanıyorum. Kartımın şu anlık ciddi bir sorunu yok ancak Memory'ler yani VRAM'ler aynı kartı kullanan kişilere göre daha sıcak çalışıyor. Aynı kartı kullanan arkadaşım FurMark'ta %35 fan hızında Max 80-82 görürken ben %35 fan hızında 92-94 görüyorum. Oyunlarda o kadar ısınmıyor ama yine de rahatsız oluyorum. Garantiye göndermeyi düşündüm ancak şu konuları gördüm ondan da korktum ne yapacağımı şaşırdım. Bahsettiğim konular;
Ya bana da iade yaparlarsa ne yaparım? 2800TL'ye ne alayım ben şimdi hiçbir şey yok o fiyata artık.
Sizce garantiye göndermeli miyim? Göndersem bir dert göndermesem bir dert.
%50 fan hızına alarak ve FPS sabitleyerek geçici çözümler buldum ama içim rahat edemiyor maalesef. Kart riskli seviyelere çıkmıyor ama arkadaşımda aynı parayı verdi bende aynı parayı verdim benim kartım neden daha sıcak çalışıyor?
Bir de duyduğum kadarıyla THH 6 aya kadar değişim ve iade desteği sunuyormuş herhalde. Bu doğru mu? 6 aydan sonra kartım bozulsa ne olacak? Anlamadım.

Kasa?
1610998599341.png

Konumları yüzünden farklı olabilir belki. Oyun içinde sorun çıkartmadığı sürece pek de kafaya takmayın derim ben.

Yani ya FPS sınırlayacağım ya da fan hızını arttıracağım diğer türlü de sorun yaratmıyor ama normalin üstüne çıkıyor.
Ailem diyor ki teknoloji işi şans işidir herkesteki kart aynı olacak diye bir şey yok diyorlar ama ne bileyim aynı kasa aynı kart 10-12 derece fark beni üzüyor. Garantiye göndersem belki termal ped yenilerler dedim ancak 2. attığım konudaki gibi ben ısınıyor diye gönderirim CPU bozuk bilmem ne bozuk deyip iade yaparlar diye korkuyorum.
Göndersem bir dert göndermesem bir dert vallahi delireceğim billahi delireceğim.

Yani ya FPS sınırlayacağım ya da fan hızını arttıracağım diğer türlü de sorun yaratmıyor ama normalin üstüne çıkıyor.
Ailem diyor ki teknoloji işi şans işidir herkesteki kart aynı olacak diye bir şey yok diyorlar ama ne bileyim aynı kasa aynı kart 10-12 derece fark beni üzüyor. Garantiye göndersem belki termal ped yenilerler dedim ancak 2. attığım konudaki gibi ben ısınıyor diye gönderirim CPU bozuk bilmem ne bozuk deyip iade yaparlar diye korkuyorum.
Göndersem bir dert göndermesem bir dert vallahi delireceğim billahi delireceğim.
Mesela RDR2 gibi ağır oyuna girip test edin. Düzgün fan hızında 80 dereceyi geçmiyorsa iyidir. Ailen de haklı zaten.

Çok değil ama sıcak 80 üzeri olmadığı sürece sorun yok demiştiniz. Şimdi neden böyle dediniz ki?
Çok üzgünüm çoook.
Bu arada 78 derece olan kart değil VRAM'ler, kart 65 üstünü görmüyor.
RX 570 kart kullanıyorum. 1600 RPM ayarında Cyberpunk oyununda 61 derecede çalıştırabiliyorum. Dediğim gibi bu kadar hıza rağmen sıcak çalışıyor. Garantiye yollamaya değmez yine de bence. "Çoooook üzgün" olmaya da gerek yok. Hızlı dönerse dönsün fanlar.

Geri
Yukarı