ASUS Dual Evo RTX 2060 sıcaklığı yükselip düşüyor

AnyFor

Hectopat
Daha fazla  
ASUS Dual Evo RTX 2060 ekran kartı kullanıyorum. MSI Afterburner programına baktığımda 53 54 derecelerde iken bir anda fazla yükselip düşüyor. Sebebini bilen var mı?

Kaça çıkıyor ve düşüyor?

1605732718481.png

Bu seviyelerde gezerken dibe kadar vuruyor. Öğle ve akşam saatlerinde çok yapıyordu ama şu an yapmıyor garip bir şekilde denk geldiğimde ekleme yapacağım.

Kartın boştaki değil yükteki yükü önemlidir. Dediğim gibi 80-85'i görmedikten sonra sorun olmaz. Herkeste böyle günlük işlerde kullanırken GPU ve CPU kullanımı değişkenlik gösterir.

Kartın boştaki değil yükteki yükü önemlidir. Dediğim gibi 80-85'i görmedikten sonra sorun olmaz. Herkeste böyle günlük işlerde kullanırken GPU ve CPU kullanımı değişkenlik gösterir.

Teşekkür ederim. İlk defa kasa kullanıyorum. O yüzden böyle düşüncelerim var bir anda yükseliyor 78 dereceye dayanıyor. Garip gelmişti.

Teşekkür ederim. İlk defa kasa kullanıyorum. O yüzden böyle düşüncelerim var bir anda yükseliyor 78 dereceye dayanıyor. Garip gelmişti.

Boşta kullanırken 78 dereceye çıkmaması gerekli diye düşünüyorum. Teknoloji şans işi demiş birisi fakat ben öyle düşünmüyorum. Garanti denilen şey zaten bu yüzden var. Servise baktırabilirsiniz bence. Ekran kartını götürün ve baktırın sorun varsa tahminimce değişim yapabilirler.

Evet Dual serileri üst seviye kartlara göre daha fazla ısınır. Mesela ROG serisi neden Dual serisinden daha pahalı? Çünkü üzerindeki soğutma sistemi daha iyi. Dolayısıyla misal 5500XT Dual 70 derecede çalışırken ROG serisi 62-65 derecede çalışır. (Sıcaklıkları örnek olsun diye yazdım.)

Aynı şey MSI ve Gigabyte'ta da var. MSI Gaming X serisi üst seviye iken Armor serisi giriş seviyesidir ve daha çok ısınır. Gigabyte Gaming OC üst seviye iken Windforce serisi giriş seviyesidir.

0 DB meselesi de şöyle; ekran kartı 60 dereceye ulaşmadan fanları devreye girmez.

Benim kart bosta 35.

Boşta kullanırken 78 dereceye çıkmaması gerekli diye düşünüyorum. Teknoloji şans işi demiş birisi fakat ben öyle düşünmüyorum. Garanti denilen şey zaten bu yüzden var. Servise baktırabilirsiniz bence. Ekran kartını götürün ve baktırın sorun varsa tahminimce değişim yapabilirler.

Sans isi demek nedir piyango gibi bir şey yani bana oldu sana olacak diye bir şey yok. Benim kart isinmiyor sansima iyi cikti. Onun sansina kotu. Tabii ki kalkip garantiye yollayabilir. Yanlis anlasilma olmasin.

Boşta 78 değil, yükte 78.

Geri
Yukarı