ASUS Dual Evo RTX 2060 vs. ASUS TUF RX 5600 XT Evo

AMD'den uzak dur. Driver sorunları çözülene kadar.

Arkadaşın dediği gibi şu an AMD driver sorunlarını çözene kadar ekran kartlarından uzak durun. AMD ekran kartlarında ani FPS düşüşü yaşayan var yeşil, mavi erkan yaşayan var ki oyunda aniden yeşil veya mavi ekran gelip resetleniyor. Yeni yazılım ile sorunu çözülen var ama yeni sorunlarla karşılaşanda var MSI RX 5700XT Gaming X kullanıyorum ve şu an sorun yaşamasam da bu yaşamayacağım anlamını taşımıyor ASUS TUF Evo RX 5600XT soğutma bakımından iyi kart ve bu kartta oyunda yazılım sıkıntısı yaşamazsan oyunları kart ısınmadan oynarsın ama yazılım sorunu yaşanırsa oyundan soğursun hatta ekran kartını kırmak bile isteyebilirsin. RTX 2060 bilemem şahsen kullanmadım ama YouTube'da videolarını izledim.

Hocam kulaktan duyma bilgilerle öneri yapmak çok saçma birkaç kartta sorun var diye hepsinde olmak zorunda değil nedir bu AMD'ye karşı olan ön yargınız anlamadım.
Asus dan Gigabyte a geçtim. Değişen çok bir şey olmadı artık daha az ısınıyor. Driverlar mı? Hala çöp.

Herkes aynı şeyi yazmış ben biraz muhalefet olim hem de aklında soru işareti kalmasın RX 5600XT ile RTX 2060 kafa kafaya kart yani RX 5700 XT mi RTX 2060S mi desen RX 5700 XT derdim ama 5 FPS için RTX 2060'dan vazgeçilmez ve DLSS'in olması güzel. Herkes RTX yazmış ama en baz RTX kartında RTX açıp ne kadar zevk alırsın bilemem şimdi alacaksan bence yeni kartları bekle derim. 1080P FPS oyuncuğulu için alacaksan al ama RTX hikaye oyunu oynamak istiyorsan bence yeni kartları bekle derim çünkü RTX 2060 seni tatmin etmez.

Asus dan Gigabyte a geçtim. Değişen çok bir şey olmadı artık daha az ısınıyor. Driverlar mı? Hala çöp.
Hangi model peki
Her şey aynı şeyi yazmış ben biraz muhalefet olur hem de aklında soru işareti kalmasın RX 5600XT ile RTX 2060 kafa kafaya kart yani RX 5700 XT mi RTX 2060S mi desen RX 5700 XT derdim ama 5 FPS için RTX 2060'dan vazgeçilmez ve DLSS'in olması güzel. Herkes RTX yazmış ama en baz RTX kartında RTX açıp ne kadar zevk alırsın bilemem şimdi alacaksan bence yeni kartları bekle derim 1080P FPS oyuncuğulu için alacaksan al ama RTX hikaye oyunu oynamak istiyorsan bence yeni kartları bekle derim çünkü RTX 2060 seni tatmin etmez.
Hocam yeni kartların da ne kadar olacağı belli değil ama sizce 3060 kaç TL olur?
Hocam şimdi baktım bir yerde 450 dolar gördüm ama doğruluğu tartışılır.

Geri
Yukarı