ASUS Dual GTX 1660 Ti PUBG ısınma sorunu

Normalde aldığım en yüksek sıcaklık değeri R6 Ultra oynarken 80 dereceydi. Bugün PUBG indirdim, MSI Afterburner ile baktığımda lobide 85 dereceydi. Alt+Tab ile masaüstüne döndüğümde ise sıcaklık düşmedi. Grafik ayarları her şey en düşük doku ve kenar yumuşatma Ultra. Fanlar kendi yaptığım eğride 70-75 devirde dönerken otoda 55-60 devirde dönüyor. Yükseltmek istemiyorum çünkü 70'e yaklaşınca bile sağır edecek kadar ses çıkarıyor.

ASUS Dual 1660 Ti OC Edition.
R5 2600.
8 GB RAM.

Not: Temp limit 83 derece olmasına rağmen sıcaklık 87 dereceye kadar çıkmış.
Not2: Başlatma kodlarıyla çalıştırmıştım, onları kapattıktan sonra çalıştırdım ve fanları otoya aldım(büyük ihtimalle bu sebepten değil) lobide 65 dereceyi geçmedi bu sefer. Antrenman girdim orada da en fazla 80 oldu.
kardeş bendede 1660 ti oc var bi kaç sorum olcak sana bana steam adını verebilir misin?

Bence kartın üzerinde hiç bir şekilde oynama veya ayar yapmamanızı öneririm. Fps Chill olayı aslında sizin fps sabitlemeniz için değil güç tüketimini azaltmanız için vardır. Kasanızın ön panelini çıkarabilirsiniz (eğer çıkıyor ise) . 2 YAN - ARKA bölümlerde en az 10-15 cm arasında boşluk olmalı. Eğer baktınız hala sizi üzecek kadar sıcaksa ve içinize sinmiyorsa kasanıza acıyın ve ön panellere büyük delikler açarak ön fanlarınızın daha fazla hava çekmesine ve egzoz olayının daha iyi olmasına yardımcı olabilirsiniz .

Geri
Yukarı