Asus TUF GeForce GTX 1660 Ti ısınma sorunu

Yaz olduğu için o kadar yüksek olabilir mi? Ben İzmir'de oturuyorum son 2-3 aydır benimde çok fazla arttı bence normal.

Rise of the Tomb Raider ultra ayarlarda 10 dakika da 86 dereceyi görmesi normal mi ?
Asus tuf gtx1660 kullanıcısıyım. 86 derece sıcaklığa isterse 10 saniyede çıksın önemli olan o sıcaklıkta durabilmesi daha fazla yükselmemesi. Benim tuf 1660 grafikleri en baba oyunda ultra ayarda 83-86 derece arasında geziyor. Performansı zaten diğer 1660'larla aynı diğer modellerden tek farkı sıcaklığın 5-10 derece yüksek olması. 90 derecenin üstüne çıkmadığı sürece bir sorun yok emin ol. 2 yıl laptop kullandım 90 derecede oyun oynadım hatta bazen laptop altlığını açmadığımda 93 derece gösterdiği anlar oluyordu banamısın demedi. Bu kartların hayati tehlikesi 93 dereceden sonra başlıyor.

Asus tuf gtx1660 kullanıcısıyım. 86 derece sıcaklığa isterse 10 saniyede çıksın önemli olan o sıcaklıkta durabilmesi daha fazla yükselmemesi. Benim tuf 1660 grafikleri en baba oyunda ultra ayarda 83-86 derece arasında geziyor. Performansı zaten diğer 1660'larla aynı diğer modellerden tek farkı sıcaklığın 5-10 derece yüksek olması. 90 derecenin üstüne çıkmadığı sürece bir sorun yok emin ol. 2 yıl laptop kullandım 90 derecede oyun oynadım hatta bazen laptop altlığını açmadığımda 93 derece gösterdiği anlar oluyordu banamısın demedi. Bu kartların hayati tehlikesi 93 dereceden sonra başlıyor.

86 sabitleniyor ama yinede çok yüksek değer bence. Ömrünü kısaltıyor.

TUF serisi anakartlar iyi ama iş ekran kartına gelince Asus'un bu konuda biraz çalışması lazım. Strix modelleri başarılı.

Rog'lar daha iyi tabi ama fiyatı da o derece yüksek. Tuf için zaten asus soğuk çalışma vaad etmiyor. Uzun ömürlü ve fanlarının çok sağlam olduğunu iddia ediyor. Bahsettiğin sıcaklıkta 3 yıl rahat götürür merak etme. Her oyunda 86 derece olcak diye bişey yok benim Tuf 1660 black desert oyununda remastered(ultra) grafikte 80-81 derece arasında çalışıyor. Bir başka oyunda 77 derece oluyor. Çok takılmamak lazım 90 dereceye ulaşmadığı sürece ömrü azalmaz. Bu arada 86 ile 90 arasında ne fark var demeyin insan vucudu ideal 36-37 derecedir bu rakam 39 olduğunda ağır ateş, 40 olduğunda havale geçirir. Kartlar da 89a kadar normal çalışır 90dan sonra alarm vermeye başlar.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı