ASUS Dual RTX 3060 80 derecede çalışıyor

Eray.Yılmaz

Picopat
Daha fazla  
Arkadaşlar öncelikle merhaba. 5 ay önce RTX3060'lı bir sistem topladım. Fakat geçen günlerde sıcaklığı 80 dereceye vurdu. Kasamın markası Frisby acaba bu yüzden olabilir mi yoksa ekran kartı mı sıkıntılı?

Son düzenleyen: Moderatör:
Odada klima olmadığını ve kasanın hava akışının iyi olmadığını farz ederek elindeki ekran kartını her ne kadar güçlü bir GPU'ya sahip olmasa da ASUS Dual olduğu için bu sıcaklıklara çıkması normal, STRIX TUF modellerinden mevcut olsaydı bu şartlarda 70 72 derecelerde dolaşırdı hocam.

Havalar inanılmaz sıcak bulunduğunuz şehri de belirtseydiniz. Havalardan dolayı kasanızın hava sirkülasyonu da kötüyse ısınması doğal. Kasanız nedir?

Erzurum da yaşıyorum ama ben PC'yi topladığım ilk zamanlar kış aylarıydı gine yük altında 75 derecede çalışıyordu.

Havalar inanılmaz sıcak bulunduğunuz şehri de belirtseydiniz. Havalardan dolayı kasanızın hava sirkülasyonu da kötüyse ısınması doğal. Kasanız nedir?

Frisby FC-9320g

Erzurum da yaşıyorum ama ben PC'yi topladığım ilk zamanlar kış aylarıydı gine yük altında 75 derecede çalışıyordu.

Frisby FC-9320G

Frisby kasa için o sıcaklık değerleri normal, sıcaklık düşürmek için undervolt yapın.

Geri
Yukarı