ASUS Dual RTX 4060 Ti 16 GB alınır mı?

Bütçe
17.000₺
Fiyat performans odaklı bakıyoruz biz alacağımız ürüne. Sizin eksiliğiniz Vram olduğu yazdıklarınızdan belli. Eeee ne demişler yarası olan gocunurmuş 😎

Biz de fiyat performans odaklı olarak bakıyoruz canım. %26 daha yüksek performansımla gocunmaya gideyim ben size başarılar.

ggg.jpg

5 yıl mı? AMD bir kart kullanır gibi ışın izlemeden mahrum kalmak istiyorsan götürür, ben 4070'le bile o kadar uzun süre gitmeyi planlamıyorum.

Kartın gücünü VRAM'e göre hesaplayan cahillere laf anlatıyoruz. Sana güçsüz kartınla başarılar canım, GTA VI çıktığında bol bol ayar kısmayı unutma belki DLSS kurtarır o çöp kartı.
4070'in 4060ti modelinden daha iyi olduğu doğru fakat şuan için daha düşük fiyat ile yakın performans veren 4060ti tercih edilmesi, 2-3 yıl sonrasında ise yeni nesil bir ekran kartına geçilmesi daha mantıklı değil mi? Sonuçta 4060ti-4070 arasında 7-8 bin TL gibi ciddi fiyat farkı da mevcut bildiğim kadarıyla. O parayı şimdi vermek yerine daha iyi ve yeni 5000 serisi kartlardan almak en doğru seçenek olacaktır.

Sizin deneyiminiz kötü olmuştur çünkü bütün oyunları max ayarlarda ultra oynamak gibi bir düşünceniz var sanırım, eğer öyleyse zaten ilk başta 4060ti tercih etmeniz hata. Ayrıca VRAM en önemli etken olmasa da yeni nesil oyunlar için en az 16 GB olması gerekmektedir. The Last of Us part 1'i ultra ayarlarda oynadığınızda anlıyorsunuz 8 GB VRAM yetersizliğini. Ben 4060ti kullanıcısı olarak 1440p için bile ultra ayarlarda çok iyi performans alıyorum, siz çöp diyorsunuz. Futbol taraftarı gibi fanatiklik yapmanızı gerektirecek bir durum yok sizin beklentinizin altında kalmış olabilir ancak bu kötü bir ürün olduğu anlamına gelmiyor.

@moreLithium kötü olmadı hayır ama benim demek istediğim 4060 Ti isimli kartın gücü belli fazladan VRAM için fazla para vermenin hiçbir getirisi yok.

Daha ucuza 7700 XT ya da 4060 Ti 8 GB almak çok daha mantıklı bu karttan. 2-3 sene sonra yine değiştirsin. GT 730 4 GB diye bir kart bilirsin, hiçbir zaman fazla VRAM'ine ihtiyaç duymayan. Bu kart da onun aynısı. Kendi kas gücünün maksimum kullanacağı VRAM kendi sahip olduğu VRAM'den çok daha az.

Fiyat performans odaklı bakıyoruz biz alacağımız ürüne. Sizin eksiliğiniz VRAM olduğu yazdıklarınızdan belli. Eeee ne demişler yarası olan gocunurmuş 😎

Sor o güzel 4060 Ti kartına. 3-4sene sonra orta ayarlara düşünce o 16 GB VRAM neye yarayacakmış? Kartın iyi olup olmadığı VRAM'e göre olsaydı RTX 3060 12 GB'la 4070 eşit olurdu😀

Sor o güzel 4060 Ti kartına. 3-4sene sonra orta ayarlara düşünce o 16 GB VRAM neye yarayacakmış? Kartın iyi olup olmadığı VRAM'e göre olsaydı RTX 3060 12 GB'la 4070 eşit olurdu😀

VRAM ne kadar artarsa kartın performansı o kadar iyi olur diyen birisi yok. Konuyu çarpıtmayın. Sadece 4070 ekran kartının 12 GB olması yani alacağım kartın 4 GB fazla VRAM olması arkadaşın zoruna gitti bende ona cevabını verdim bu kadar basit.

@moreLithium kötü olmadı hayır ama benim demek istediğim 4060 Ti isimli kartın gücü belli fazladan VRAM için fazla para vermenin hiçbir getirisi yok.

Daha ucuza 7700 XT ya da 4060 Ti 8 GB almak çok daha mantıklı bu karttan. 2-3 sene sonra yine değiştirsin. GT 730 4 GB diye bir kart bilirsin, hiçbir zaman fazla VRAM'ine ihtiyaç duymayan. Bu kart da onun aynısı. Kendi kas gücünün maksimum kullanacağı VRAM kendi sahip olduğu VRAM'den çok daha az.
Dediğim gibi konu sadece VRAM değil, en önemli etken olmadığını söyledim. 2023 öncesi oyunlarda tabi ki 8 GB VRAM'de yeterlidir ancak bu yıl ve sonrasındaki oyunlar için 8 GB hiçbir karttan istenilen verim alınmaz. Tabii ben 2k ve üzeri için konuşuyorum çünkü artık 1080p görüntü kalitesi olarak düşük kalıyor. Eğer konu sahibi 1080p kullanacaksa sizin dediğiniz mantıklı ancak 2k düşünür, 2-3 yıl idare etsin derse her halükarda üst seviye oyunları oynatacak bir kart. Sonrası zaten yükseltmek isterse yeni nesil kartlara geçiş yapar, bu bana yeter derse de ultra ayarlardan orta-yüksek ayarlara çekerek oyun keyfine devam eder.

Dediğim gibi konu sadece VRAM değil, en önemli etken olmadığını söyledim. 2023 öncesi oyunlarda tabi ki 8 GB VRAM'de yeterlidir ancak bu yıl ve sonrasındaki oyunlar için 8 GB hiçbir karttan istenilen verim alınmaz. Tabii ben 2k ve üzeri için konuşuyorum çünkü artık 1080p görüntü kalitesi olarak düşük kalıyor. Eğer konu sahibi 1080p kullanacaksa sizin dediğiniz mantıklı ancak 2k düşünür, 2-3 yıl idare etsin derse her halükarda üst seviye oyunları oynatacak bir kart. Sonrası zaten yükseltmek isterse yeni nesil kartlara geçiş yapar, bu bana yeter derse de ultra ayarlardan orta-yüksek ayarlara çekerek oyun keyfine devam eder.
Elinize sağlık nokta atışı yaptınız. Gelecek için planım bu şekilde olacak.

VRAM ne kadar artarsa kartın performansı o kadar iyi olur diyen birisi yok. Konuyu çarpıtmayın. Sadece 4070 ekran kartının 12 GB olması yani alacağım kartın 4 GB fazla VRAM olması arkadaşın zoruna gitti bende ona cevabını verdim bu kadar basit.

Sen mevzuyu 4 GB zannediyorsan bu konuda yazdıklarımdan tek kelime anlamamışsın. RTX 4060 Ti isterse 24 GB olsun 1080P'de o oyunu oynayacağın ayarlar ve kartın tüketeceği VRAM belli.

Ultra ayarlarda 10 GB VRAM üzeri tüketecek bir oyunda yüksek kareler için 4060 Ti'ın saf kas gücü mü yetecek sanıyorsun? Yetmeyecek. Bu sefer DLSS açacaksın hop VRAM tüketimin de DLSS sayesinde düşmüş. Peki biz bu 16 GB VRAM'i niye aldık, nerede işimize yarayacak?

Sen mevzuyu 4 GB zannediyorsan bu konuda yazdıklarımdan tek kelime anlamamışsın. RTX 4060 Ti isterse 24 GB olsun 1080P'de o oyunu oynayacağın ayarlar ve kartın tüketeceği VRAM belli.

Ultra ayarlarda 10 GB VRAM üzeri tüketecek bir oyuna 4060 Ti'ın kas gücü mü yetecek sanıyorsun? Yetmeyecek. Bu sefer DLSS açacaksın hop VRAM tüketimin de DLSS sayesinde düşmüş. Peki biz bu 16 GB VRAM'i niye aldık, nerede işimize yarayacak?
Dlss açıldığında vram kullanımı artar. Konudan o kadar uzaksın ki. :)

Yeni konular

Geri
Yukarı