ASUS Dual RX 580 ekran kartı 83 derecede çalışıyor

AbrahamLinc

Picopat
Daha fazla  
Merhaba, yaklaşık 2-3 ay önce ikinci el bir ASUS Dual RX 580 model bir 8 GB ekran kartı aldım. Aldığım günden beri gözüme bir şey takılıyor ve bunu sizinle paylaşmak istedim. Eski bir AM3+ soket işlemcim mevcut, FX-8120 (O.C'siz kullanmaktayım) ekran kartım Witcher 3, Sniper Elite gibi birçok oyunda kart 83 dereceyi görüyor.
Üstelik bu değer Low ayarlarda, ve kafama takılan şey işlemci %60 civarı kullanılıyor ve ısısı 60 dereceyi geçmiyor.

Düşüncem darboğaz yapması üzerinde, işlemcimi i3 10. nesil bir işlemci ile değiştirmek üzereyim, aynı şekilde RAM ve anakartımı da. Tüm bu şeyleri yeniden topladıktan sonra sıcaklık değerleri yine aynı olur mu? Ve ayrıca Witcher oynarken bazen FPS 5-10'a kadar düşüyor. Kartımın eski sahibi mining de yapmış olabilir çünkü tahmin ediyorum ki bu kartlar mining için çok elverişli sanırsam. YT üzerindeki FPS videolarında birçok oyunda iyi değerler alınırken çoğu oyunda neredeyse yarısını bile elde edemiyorum.
Kısaca işlemcimi değiştirdikten sonra sizce sorun düzelir mi? Yoksa sorun kartla mı alakalı?

Son düzenleyen: Moderatör:
Ortada Darboğaz yok. Dual'ın 500 serisinde kullandığı soğutma kötü 2 tane ısı borusu kullanılmış.

7j4oqf143i561.jpg

Aldığın değerler şu manzaraya göre yine iyi.

Ortada Darboğaz yok. Dual'ın 500 serisinde kullandığı soğutma kötü 2 tane ısı borusu kullanılmış.

Eki Görüntüle 2026813

Aldığın değerler şu manzaraya göre yine iyi.
Peki hocam neden çok düşük fps alıyorum ki? Adamlar bir video çekiyor örn. veriyorum PUBG med. ayarlar 60fps ise bende 15'i zor görüyordur.

Geri
Yukarı