Asus DUAL RX 6500 XT 5.699 TL

O yüzden yurt dışında yaşayanlarda şikayetçi zaten...
Madencilik olmasaydı çip krizinde fiyatlar gene aynı veya benzer kalırdı demeye getiriyorsunuz söylediğiniz cümleyle. Demek istediğiniz başka bişeyse cümle kuramayan bir insansınız.
@NipponChemiConKYCap haklı hocam burda gördüğünüz üzere. Önemli etmen mining değil çip krizi sandığınız gibi öyle ahım şahım referans model satılmıyor yurtdışı üzerinde bile fiyatlar anormal uçuk çip krizi olmasa kesinlikle 1650 superi 6k ya alan enai kitle olmazdı. Veya 300 dolara yakın meblalarla 1050 ti aldım şeklinde yabancı forumlarda konular olmazdı.

Sadece referans kartlar normal fiyatta ve az stoklu neden şikayetçi olmasınlar ki 😃?

Arkadaş, 8000 TL'ye referans kart almak yerine neden 16000 TL'ye ROG alamıyorum diye adam şikayetçi olsun. Saçmalığın daniskası...

Son düzenleme:
Normalde bu fiyatı çok hak etmiyor ancak dediğim gibi son güncelleme ile performansı GTX 1660'a biraz daha yaklaştığı iddia ediliyor. İlerleyen zamanlarda da yine yeni sürücüler ile performans artışı olacaktır. AMD'nin her zaman yaptığı şey.

@NipponChemiConKYCap haklı hocam burda gördüğünüz üzere. Önemli etmen mining değil çip krizi sandığınız gibi öyle ahım şahım referans model satılmıyor yurtdışı üzerinde bile fiyatlar anormal uçuk çip krizi olmasa kesinlikle 1650 superi 6k ya alan enai kitle olmazdı. Veya 300 dolara yakın meblalarla 1050 ti aldım şeklinde yabancı forumlarda konular olmazdı.
Hepsi birbirini vuruyor işte özellikle etmen olan bişey yok. Çip krizi yüzünden kart sayısı az olunca millet fiyatı ne olursa olsun saldırıyor kartlara (özellikle miningciler 10 aydan fazla sürede kendini amorti etmiyorsa fiyata aldırış etmiyor) ondan dolayı fiyatlar böyle. Referans kartlar içinde fazla diye bişey dememiştim zaten.

Bu kartın varoluş amacını asla anlamayacağım ya... AMD şey dedi galiba: "Biz bir şey yaptık. Alırsınız değil mi?"

AMD'nin yeni nesil APU ve dizüstü işlemcilerinde agresif bir grafik performansı vermek istediği biliniyor malum. Hatta 6700G'nin bazı testlerde 1050 Ti'ı geçtiği falan söyleniyordu. Bunlar baktılar elde bir 6nm prototip var gittiler hiç kasmadan vurdular piyasaya. Madenciliğe karşı 4 GB ve 64 Bit'i anlarsın ama x4'ün hiç mantığı yoktu.

1643124739859.png

1643124739890.png

Sadece referans kartlar normal fiyatta ve az stoklu neden şikayetçi olmasınlar ki 😃?

Sırasıyla Amazon İtalya ve Amazon Fransa stoğa girdikleri fiyatlar. Satıcısı Amazon bilgin olsun. Türkiye'de fiyatlar "kur" yüzünden bu halde. 1000€'nun 15000 lira ettiği bu devirde sorun mining mi?

Eki Görüntüle 1282023

Eki Görüntüle 1282024

Sırasıyla Amazon İtalya ve Amazon Fransa stoğa girdikleri fiyatlar. Satıcısı Amazon bilgin olsun. Türkiye'de fiyatlar "kur" yüzünden bu halde. 1000€'nun 15000 lira ettiği bu devirde sorun mining mi?
Kur ne alaka 😃😃😃. 3060 Ti dediğin kart normalde 400 Dolar dikkatini çekerim orda 994 Euro yazıyor EURO 3 katı 400 doların. 400 dolar normalde 5400 Türk lirası 👍.

Kur ne alaka 😃😃😃. 3060 Ti dediğin kart normalde 400 dolar dikkatini çekerim orada 994 euro yazıyor euro 3 katı 400 doların. 400 dolar normalde 5400 Türk lirası 👍.

Keşke her yazdığın cümlede kendinle çelişmesen. Yurt dışında normal fiyata satılan kartlar hangileri acaba? Yurt dışı fiyatlarına attığınız lafa kanıt olarak bu örnekleri bırakıyorum siz sürekli konudan konuda atlıyorsunuz. Founders Edition kartlar direkt çıktığında da out of stock oldu. Alabildiysen ne mutlu sana.

Yeni konular

Geri
Yukarı