ASUS Dual RX 6600 ekran karıncalanıyor

Niyazi Taşcı

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba. Yeni almış olduğum ASUS Dual RX 6600 ekran kartında aşağıdaki gibi karıncalanma sorunu var. Arada sırada yapıyor. Çözümü var mıdır, yoksa direkt garantiye mi göndermeliyim? Teşekkürler.

Dosya Ekleri

• 8407dcaa7b75252c388f6395a07d8497.jpg
    8407dcaa7b75252c388f6395a07d8497.jpg
    318,9 KB · Görüntüleme: 92
Son düzenleyen: Moderatör:
Monitörünüzde veya kabloda sorun olabilir. Başka kabloyla deneyin, sorun düzelmezse başka monitörle deneme imkanınız varsa deneyin.

Başka kablo ile denedim sorun devam etti. Eski kartımda böyle bir problem olmuyor sürücü kaynaklıdır diye sürücüyüde eski 21.10.3 sürümüyle değiştirdim ama sorun hala devam etmekte.
Baska bir monitorde deneyin yine ayni sorun varsa gecmis olsun.

Eski kartımla şu an kullanmakta olduğum monitörde böyle bir problem yaşamadım.

Son düzenleme:
Merhaba. Yeni almış olduğum ASUS Dual RX 6600 ekran kartında aşağıdaki gibi karıncalanma sorunu var. Arada sırada yapıyor. Çözümü var mıdır, yoksa direkt garantiye mi göndermeliyim? Teşekkürler.

Hocam aynı sorunu bende yaşıyordum bir süre yaklaşık 1 hafta böyle devam etti ama bende sadece açılışta oluyordu yani Windows kilit ekranına geliyordu 2 saniye sonra ekran karıncalanıyordu. Kabloyu tak çıkar yaptığımda düzeliyordu(5 dakika kadar bekleyincede düzeliyordu) zamanla nasıl olduysa düzeldi bir daha yapmamıştı. Kendi kendine belki yardımı olur.

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam aynı sorunu bende yaşıyordum bir süre yaklaşık 1 hafta böyle devam etti ama bende sadece açılışta oluyordu yani Windows kilit ekranına geliyordu 2 saniye sonra ekran karıncalanıyordu. Kabloyu tak çıkar yaptığımda düzeliyordu(5 dakika kadar bekleyincede düzeliyordu) zamanla nasıl olduysa düzeldi bir daha yapmamıştı. Kendi kendine belki yardımı olur.

Umarım yazılımsal bir sorundur çünkü satıcı ve garanti ile uğraşmak istemiyorum. Birkaç gün daha test edip kullanmamda fayda var o zaman bilgi için teşekkürler.

Monitörde FreeSync desteği var mı? Varsa açık mı?

Hayır monitörüm FreeSync desteklemiyor.

@2pacshakur hocam sizde de RX 6600 varsa sorunsuz kullandığınız sürücü hangisi?

Son düzenleme:
Umarım yazılımsal bir sorundur çünkü satıcı ve garanti ile uğraşmak istemiyorum. Birkaç gün daha test edip kullanmamda fayda var o zaman bilgi için teşekkürler.

Her zaman güncel sürücüleri kullanırım bana sorarsanız bence sürücü ile ilgili bir sorun Windows'unuza farklı bir bilgisayarda format atın(yani depolama alanı tamamen boş olsun DDU'dan bahsetmiyorum) diğer çare kablodan olabilir(özellikle dönüştürücü kullanıyor iseniz %90'ı kablo kaynaklı oluyor) kablodan kaynaklı olmadığını düşünüyorsanız en son çare servise vermek ama söylediğim gibi Bende de aynı model var nasıl olduysa kablo bile değiştirmeden 6 7 gün sonra düzelmişti belkide sürücü güncelledikten sonra düzelmiştir kullandığım sürümü bıraktım. Alternatif olarak bios güncelleyin.

Ek olarak yardımı olur diye paylaşayım kendi sorunlarımı. Windows Olay Görüntüleyicisinden bir bakın isterseniz ben bunu yakalamıştım(TPM).

Dosya Ekleri

• sürücü.PNG
    sürücü.PNG
    19,9 KB · Görüntüleme: 32
  • hata kodu.PNG
    hata kodu.PNG
    33,2 KB · Görüntüleme: 29
  • karıncalı ekran.jpg
    karıncalı ekran.jpg
    300,7 KB · Görüntüleme: 40

Yeni konular

Geri