ASUS Dual RX 6700 XT ekran kartının ederi nedir?

Dr. Uğur

Hectopat

Bu ekran kartı elimde mevcut. Yaklaşık bir senedir kullanıyorum, mining, OC vb. işlemler yapılmamıştır. Sadece oyun odaklı kullanılmış, garantisi devam etmekte, kutulu ve faturalıdır. İkinci elden satıp yerine NVIDIA RTX ekran kartı almak istiyorum. Birkaç sorum olacak.
1. İkinci el ne kadara satabilirim?
2. Uerine almak istediğim ekran kartı RTX 4070. sizce upgrade yapmış olur muyum? Değer mi?
3. ASUS B550M-K ve Ryzen 5 5600 işlemcim mevcut. RTX 4070 ekran kartını rahat besler mi? 1080p monitörüm var. 2K monitör mü almalıyım?

Bu ekran kartı elimde mevcut. Yaklaşık bir senedir kullanıyorum, mining, OC vb. işlemler yapılmamıştır. Sadece oyun odaklı kullanılmış, garantisi devam etmekte, kutulu ve faturalıdır. İkinci elden satıp yerine NVIDIA RTX ekran kartı almak istiyorum. Birkaç sorum olacak.
2. Uerine almak istediğim ekran kartı RTX 4070. sizce upgrade yapmış olur muyum? Değer mi?
3. ASUS B550M-K ve Ryzen 5 5600 işlemcim mevcut. RTX 4070 ekran kartını rahat besler mi? 1080p monitörüm var. 2K monitör mü almalıyım?

Değmez. Kartın gayet güzel neden satıyorsun? Yani neden NVIDIA gececeksin?

Değmez. Kartın gayet güzel neden satıyorsun? Yani neden NVIDIA gececeksin?

RTX'in sunmuş olduğu Ray Traving vb. özelliklerinden faydalanmak amacıyla değiştirmek istiyorum. Bu zamana kadar NVIDIA kullandım, RX 6700XT den memnunum fakat upgrade yapmak istiyorum. Yapmışken NVIDIA kullanmak istiyorum.

ASUS ROG STRIX 6700XT ikinci el 7500 civarına almıştım. Sonra 4070 aldım. Maximum 7K eder sendeki kart bence. 4070'te FPS olarak uçuk fark olmasa da akıcılık çok daha iyi. Geçmeye değer ama bence 4070 Ti veya 4070 Ti Super'e geç.
1080P'de bu kartı beslemesi için iyi bir işlemci lazım. 14700K olabilir. Bahsettiğin işlemci besleyemez.

RTX'in sunmuş olduğu Ray Traving vb. özelliklerinden faydalanmak amacıyla değiştirmek istiyorum. Bu zamana kadar NVIDIA kullandım, RX 6700XT den memnunum fakat upgrade yapmak istiyorum. Yapmışken NVIDIA kullanmak istiyorum.
Emin ol hiç kullanmayacaksın bile belki 1 kere. boş heves.

Emin ol hiç kullanmayacaksın bile belki 1 kere. boş heves.

Hiç de boş heves değil Cyberpunk 2077 ve Alan Wake 2'yi Path Tracing'siz oynamıyorum muazzam görünüyorlar.

6700 XT ile bırak Path Tracing'i adam akıllı Ray Tracing bile açılmıyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı