Çözüldü ASUS Dual RX 6700 XT fanından ses geliyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

kayrsa

Femtopat
Daha fazla  
Sistemi alalı 4 ay oldu. Ekran kartı fanından ses geliyor. Daha yeni olmaya başladı. Yük altından oluyor ses. Önceden FiveM'de bu kadar ses çıkmazdı daha doğrusu böyle ses çıkmazdı. Rahatsız edecek bir ses ama neden olduğunu bilmiyorum. Tamirciye götürmeli miyim yoksa garantiye mi göndereyim bilmiyorum. Ekran kartım ASUS Dual RX 6700XT.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Fandan gelmiyordur muhtemelen. YouTube'a Coil Whine sesi yaz dinle, öyle mi bu ses?
Fandan gelmiyordur muhtemelen. YouTube'a Coil Whine sesi yaz dinle, öyle mi bu ses?

Çözüm
Buyurun hocam.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Son düzenleyen: Moderatör:
Buyurun hocam.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Şimdi bunu anlamanın şu tarz bir yolu var, sistemin fanları dönsün diye ne yapıyorsun? Fanlar hızlı dönsün diye yüke sokuyorsan CW sesi olabilir dediğim gibi. Sesin fanlardan gelip gelmediğini anlamak için sistemi yükse sokma, fan hızını arttır. Bunu da Adrenalin'den veya Afterburner'dan yapabilirsin.

Şimdi bunu anlamanın şu tarz bir yolu var, sistemin fanları dönsün diye ne yapıyorsun? Fanlar hızlı dönsün diye yüke sokuyorsan cw sesi olabilir dediğim gibi. Sesin fanlardan gelip gelmediğini anlamak için sistemi yükse sokma, fan hızını arttır. Bunu da Adrenalin'den veya Afterburner'dan yapabilirsin.

Fanlar dönsün diye oyun açıyorum. Adrenalin dediğiniz şey AMD'nin sofwaresi mi?

Fanlar dönsün diye oyun açıyorum adrenalin dediğiniz şey AMD'nin sofwaresmi.

Evet. Oradan fan hızını fulleyin. Bakalım öyle ses gelecek mi yine?

Geri
Yukarı